neděle 14.4.2024
O2 arena
. kolo

Mladý tým si na své zlato musí ještě počkat

Superfinále nedopadlo podle pro tatranské florbalisty podle představ. I tak však mohou být na svůj výkon, a především na celou sezónu pyšní. Do příštích let nasbírali mnoho zkušeností, které jim jistě zlatou medaili v budoucnu přinesou.

Tatran Střešovice má po letech obrody opět velmi silný a slibný mužský A-tým, který ho k oslavě třiceti let dokázal dovézt až do Superfinále. Před jedenácti tisíci diváky pak narazil na Mladou Boleslav, která má titul z loňské sezóny.

V nejsledovanějším florbalovém utkání roku však příliš mnoho gólů k vidění nebylo. Jako první se dostala do vedení Mladá Boleslav během úvodní třetiny. Skóre pak zůstalo dlouho nezměněno i kvůli videu, které prokázalo špatnou rozehrávku Boleslavi, což vedlo k anulování její druhé vstřelené branky.

Tatran tedy stále musel dohánět. Naštěstí dostal šanci v podobě přesilové hry, kterou pouhých pár vteřin před dokonce druhé třetiny dokázal proměnit David Šimek, čímž poslal zápas do vyrovnaného stavu.

V závěrečné dvacetiminutovce základní hrací doby pak nedokázal skórovat ani jeden ze superfinálových aktérů. Tatran sice dokázal přestřílet soupeře 7:1, žádný míček však nenašel cestu za brankovou čáru.

V prodloužení už se může stát všechno. Před elektrizující kulisou pak rozhodly pravděpodobně zkušenosti, kterých má boleslavských tým proti tatranským mladíkům více. Sen na zlatou medaili uhasl pro Střešovice v šedesáté třetí minutě, kdy prostřelil Kříže Šebek.

Teď bezprostředně po utkání bude nad prohraným zápasem převládat lítost, kluci však ukázali, že před sebou mají velikou budoucnost. Věříme, že příští sezóna bude ještě zdařilejší, tatranští florbalisté v ní zužitkují své letošní zkušenosti a dovedou Tatran zpátky ke zlatu.