Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Vítkovice - Tatran 7:4

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

neděle 16.2.2020

Muži nedokázali udržet vedení a z Ostravy se vracejí bez bodu

I přes výbornou 1. třetinu nedokázali muži vyzrát na úřadující vítěze mužské Superligy. Dle trenéra však odehráli slušné utkání.
24., neděle 16.2., SC Dubina Ostrava
Vítkovice Domácí
7:4
Tatran Hosté
(1:2, 4:1, 2:1)
Branky a asistence: 15. Josef Rýpar (Delong), 29. Šimon Kuczera (Hrubý), 30. Marek Bräuer( Delong), 36. Josef Rýpar (Delong), 40. Lukáš Hrubý (Šebesta), 53. Jan Šebesta (Hájek), 58. Marek Bräuer (Besta) - 12. Matěj Havlas (Langer), 14. Milan Meliš (Pánek), 37. Adam Tlapák (Měliš), 56. Filip Langer (Brautferger). Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 10 - Lukáš Kříž 16

Komentář k zápasu

První branku utkání mohli diváci vidět až ve 12. minutě, i když o střely a zásahy brankářů nebyla nouze. Prvním střelcem, který se zapsal do statistik byl Matěj Havlas, asistoval mu Filip Langer. Za 2 minuty zvýšil na 0:2 Milan Meliš po nahrávce Martina Pánka. Za další minutu však dokázali Vitkovice odpovědět a do konce třetiny upravili stav na 1:2.

Ve 2. třetině se Střešovice dokázali držet 9 minut, pak nastoupil domácí celek, který během minuty srovnal a následně přidal i další branku. Za dalších pár minut navýšil vedení na 4:2, čímž strhl skóre na svou stranu. Ve 37. minutě pak dokázal skórovat střešovický Adam Tlapák po nahrávce Milana Meliše a dostat tak svůj tým na dostřel jediné branky. Bohužel Tatran nedokázal udržet na konci utkání koncentraci a 2 vteřiny před sirénou se Vítkovicím podařilo opět odskočit do dvoubrankového vedení.

Poslední třetina dlouho změnu skóre nepřinesla. Po hře 4 na 4 a tatranském oslabení se ujali slova opět Vítkovice. Tatran se však ještě nehodlal vdát bez boje a necelých 5 minut před koncem dokázal snížit na 6:4 Filip Langer po výborné nahrávce Petra Brautfergera. Bohužel pak přišla hra v 6 bez golmana, která byla potrestána posledním gólem utkání, který upravil stav na konečných 7:4.

Tatran tedy odjíždí z Ostravy bez bodu, ale určitě se za svůj výkon nemusí stydět. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Milan Meliš.

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra hostí, pana Jakuba Menharta: Odehráli jsme slušné utkání. Výborná první a třetí třetina. Škoda výpadku ve druhé. Do dalších zápasů budeme ještě silnější. Děkuji soupeři za zápas.

Vyjádření trenéra domácích, pana Pavla Bruse: Dneska jsme si moc nepotykali s míčkem. Pozitivní je, že i přes hodně nepřesností jsme morálem urvali výhru. Před play-off dobrý signál.