neděle 13.12.2020
SH Kbely
11. kolo

Muži zvítězili nad Black Angels vysoko 8:2

A-tým mužů se po včerejší tragické události dokázal vzepnout a nad Black Angels zvítězil vysoko poměrem 8:2.

Předposlední adventní neděle přinesla duel Tatranu proti Black Angels. Utkání začalo minutou ticha a uctěním památky Michala Rebra, jehož nečekaný odchod z toho světa zasáhl všechny florbalisty napříč republikou.

Střešovice se i tak dokázaly od začátku koncentrovat na utkání a dostat se během pěti minut do dvoubrankového vedení. Na hřišti ukazovaly sebevědomou hru a jisté držení míčku. V patnácté minutě domácí neubránili Langera, což skončilo faulem, a nakonec proměněným trestným střílením, které Tatran posunulo do vedení 0:3. Branka Blacky na krátkou chvíli nakopla a za jedenáct vteřin i oni dokázali poprvé v tomto zápase skórovat.

Po přestávce Tatran opět naskočil do zápasu ve stejném tempu. Během prvních minut sice nevyužil nabídnutou přesilovku, ale do konce třetiny dokázal navýšit své vedení na 1:6. Drama nastalo v poslední části. Skvěle chytající Kříž se totiž během zákroku střetl s nohou protihráče a utrpěl zranění hlavy, které si vyžádalo přivolání Rychlé záchranné služby. Lukáš je v tuto chvíli již v pořádku a my doufáme, že se brzy k týmu opět přijpojí.

Po patnáctiminutové pauze, které si úraz vyžádal, nastoupil do střešovické branky Tomáš Jurco, který byl během několik prvních minut řádně prověřen. I přes to, že se do zápasu naskočil skvělými zákroky, tak se jako další radovali z gólu Black Angels. Netrvalo to však ani minutu a Tatraňáci si vzali své pětibodové vedení zpět a během chvíle navíc náskok ještě navýšili. Pět minut před koncem bylo ještě nařízeno trestné střílení ve prospěch domácích, které však skóre nezměnilo a zápas skončil 2:8. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen autor dvou branek Bohumil Piskáček.