0:2, 1:3, 3:4

neděle 23.2.2020
MSH Plzeň (Lokomotiva)
25. kolo

Branky: 36. Milan Meliš, 41. Jakub Kolísko, 51. Milan Meliš, 58. Filip Langer - 12. Panu Kotilainen, 16. Panu Kotilainen, 24. Michal Sládek, 28. Dominik Klimscha, 35. Michal Sládek, 51. Jiří Bauer, 53. Panu Kotilainen, 54. Matyáš Šindler, 60. Michal Sládek; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 12, Lukáš Kříž 2 - Štěpán Laja 21;

Na výjezdním utkání to bohužel neklaplo

Muži nedokázali na výjezdním utkání v Plzni vyzrát na Ostravu a domů se vracejí bez bodu. Nadále sice zůstávají na 7. místě, v příštím utkání se však budou muset snažit.

I přes svižný začátek utkání se čekalo na první otevření skóre do 12. minuty, kdy se Tatran provinil faulem a bylo nařízeno trestné střílení, čehož Ostrava dokázala využít. Po dobře odbráněném tatranském oslabení bohužel dokázala Ostrava své vedení ještě navýšit a po 1. třetině byl stav utkání 0:2.

Po přestávkovém programu, kdy diváci mohli shlédnout přátelská utkání mládeže se pokračovalo ve stejném duchu. Tatran i přes svou aktivitu na hřišti nedokázal vstřelit branku a ze změny skóre se opět radovali hosté. Ve 28. minutě Ostrava odskočila do vedení o 4 branky a bylo jasné, že pokud chce Tatran pomýšlet alespoň na nějaké body, bude muset zabrat. To se bohužel nestalo a po dalším ostravském trestném střílení, tentokrát neproměněném, přišla branka číslo 5. Na tu konečně Tatraňáci dokázali odpovědět. Ve 36. minutě prolomil střeleckou smůlu Milan Meliš, jemuž asistoval Pavel Sládeček, který byl vyhlášen i nejlepším hráčem utkání.

Začátek 3. třetiny vypadal nadějně. Ve 41. minutě přišla branka Jakuba Kolíska za asistence Filipa Langera, po které přišla desetiminutovka plná střešovických šancí, která byla ukončena vyloučením hráče hostí. I přes to, že přesilovku hráli domácí, z gólu se radovala nejprve Ostrava a až půl minuty na to Tatran, za který skóroval Milan Meliš a asistoval mu Adam Tlapák. Během následujících 4 minut však opět skórovala Ostrava a upravila skóre na 3:8. Po vyloučení hostí sice přišla ještě branka Filipa Lagera, na kterou nahrával dvougólový Milan Meliš, poslední slovo však měla opět Ostrava a zápas ovládla jasně 4:9.

Komentář trenéra domácích Milana Fridricha: Na rozdíl od Ostravy jsme na začátku utkání nebyli v módu, že jde úplně o vše. Později jsme si v průběhu hry vytvořili řadu příležitostí. V jejich využívání byla dnes Ostrava výrazně lepší. Děkujeme skvělým divákům a soupeři, připravíme se na další utkání.

Komentář trenéra hostí Tomáše Svačinky: Dneska zodpovědný výkon do obrany podpořený velice dobře řešenými protiútoky a velký morál celého týmu. Musím kluky pochválit, že jsme zápas zvládli v hlavách a ke konci nepustili Tatran do zápasu. Když se podívám zpětně na celou sezónu, tak je škoda, že jsem takhle nehráli pořád. Ale je to sport. Příští týden nás čeká zápas sezóny, žijeme, jedeme dál. Díky soupeři, fantastickým divákům a rozhodčím za zápas.