neděle 2.1.2022
SH Dašická Pardubice
. kolo

První utkání roku 2022 a první výhra

Střešovický A-tým si po hned Novém roce připisuje výhru. V Pardubicích zvítězil 8:4 a nadále je v čele superligové tabulky.

Zápas mezi dvěma sokolskými týmy začal lépe pro domácí Pardubice, i když ne na dlouho. Po úvodní inkasované brance se totiž o slovo přihlásil Tatran a třemi góly během úvodních dvaceti minut se dostal do vedení, které si dokázal udržet do samého závěru.

Druhá třetina přinesla pouze jeden gólový moment, o který se postaral Matěj Havlas. Ten byl po závěrečném hvizdu vyhlášen i nejlepším hráčem zápasu. Tatran se tak dostal do vedení 4:1 a na dlouhou dobu to byla poslední branka, kterou mohli diváci v hale či u monitorů vidět.

Změnu přinesla především závěrečná třetina, respektive pětiminutovka. Poté, co Pardubice ve čtyřicáté osmé minutě snížily během početní výhody na 2:4, přišel konec, který asi čekal jen málokdo. Během posledních pěti minut totiž museli zapisovatelé u on-linu zaznamenat šest branek. Čtyři si připsal Tatran a dvě putovaly do statistik domácích. Tatran tak ukončil zápas po dvaceti minutách na stavu 8:4 a hned zkraje nového roku si připisuje tři body.