Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Otrokovice 5:6

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 14.1.2019

Tatran doma neudržel vedení a v prodloužení prohrál

Po gólově vyrovnané první části přišla čtyřgólová smršť domácích, kteří chtěli dobře rozehraný mač dotáhnout do zdárného konce. To se jim ale vinou mnoha chyb nepodařilo a v prodloužení prohráli po trefě Pešata.
20., neděle 13.1., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
5:6
Otrokovice Hosté
(1:1, 4:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Beneš, 25. Langer, 28. Slavík, 30. Kreysa, 40. Pixa - 3. Petřík, 33. Zapletal, 37. Pešat, 52. Petřík, 55. Gál, 62. Pešat. Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek. Diváci: 65.
Tatran
Rebro (Zloch) - Tlapák, Kreysa, Mühlfait, Sádlo, Slavík, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Pixa, Piták, Meliš, Vítovec, Švéda, Ullmann,
Otrokovice
Michajlovič (Majrich) - Tomáš Sovják, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Nagy, Kittel, Kvapil, Volek, Vykopal, Petřík, Čevela

Komentář k zápasu

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Tímto pořekadlem by se mohli Tatranští řídit. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1, přesto měli střelecky navrch domácí. Ty však sráželo velké množství individuálních chyb, což po utkání kritizoval i trenér Milan Fridrich. Přesto byla druhá dvacetiminutovka pro domácí bohatší, Tatraňáci na bránu soupeře vypálili devětkrát. Z toho hned čtyřikrát míček doplul za záda hostujícího brankáře.

V utkání se činil ale i soupeř, i když ve druhé části skóroval pouze dvakrát, během střešovického gólového útlumu v poslední periodě znovu dvakrát skóroval a rázem bylo vyrovnáno. Utkání se tak dohrávalo za stavu 5:5 a na řadu přišlo prodloužení. V něm se štěstěna přiklonila k Otrokovicím, kterým výhru ve druhé minutě prodloužení vystřelil exvítkovický Lukáš Pešat

Tatraňáci si tak doma připsali pouze bod, i nadále ale zůstávají na šestém místě v superligové tabulce o dva body před Bohemians. Další zápas čeká Fridrichův tým v neděli ve STODOLA Aréně právě proti sedmému celku. Ubrání Tatraňáci svoji tvrz a zvýší bodový náskok nad svým městským rivalem?

Ohlasy trenérů

Milan Fridrich (Tatran): Dnes jsme v zápase udělali extrémní počet individuálních chyb a nepomohli jsme si ani v zakončeních. Musíme se v těchto jednotlivých činnostech výrazně zvednout a každý hráč musí pracovat tvrdě, nejen na tréninku. Gratulujeme soupeři a děkujeme divákům.

Michal Kvapil (Otrokovice): Dnes jsme začali hrát až za stavu 4:1 po našem timeoutu, kdy jsme zlepšili pohyb a začali věřit tomu, že můžeme zápas obrátit. Po úpravě sestavy jsme odehráli výbornou třetí třetinu a po bojovném týmovém výkonu si odvážíme dva body. Děkujeme soupeři za utkání.

Naši partneři