neděle 3.10.2021
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Tatran i nadále vévodí superligové tabulce

Tatran v nedělním utkání ukázal, že smůla, která ho provázela v duelech se Spartou během minulé sezóny je prolomena. Po skvělém výkonu zvítězil na domácí půdě 8:6.

Utkání, do kterého vstoupil lépe domácí Tatran, v první třetině vypadalo, že bude mít poněkud jednoznačný průběh. Hned v úvodu dokázal využít výhodou v podobě přesilové hry Milan Meliš a Střešovice poslal do a vedení. Domácí předváděli po celou dvacetiminutovku aktivnější výkon a byli lepším týmem na hřišti. Z deseti zaznamenaných střel na bránu byly nakonec celkem tři úspěšné, což vytvořilo do nadcházející části pěkný náskok. Sparta vyzkoušela pozornost Kříže dvakrát a bylo jasné, že pokud chce pomýšlet na obrat, musí něco změnit.

A v prvních chvílích zdálo, že opravdu změna nastala. Jen několik málo vteřin po hvizdu, který oznámil konec přestávky, přišlo snížení na 3:1. Po provinění jednoho ze sparťanských však dokázal Tatran znovu odskočit a stav 4:1 udržel i přes jedno vlastní vyloučení a hru čtyři na čtyři po nesportovním chování na obou stranách. Sparta se dokázala znovu vzepnout a snížit na dvoubrankové manko, se kterým se nakonec nastupovalo i do poslední části. Tatran sice půl minuty před koncem ještě jednou skóroval, hostům se ale podařilo vstřelit v samém závěru druhé třetiny důležitý gól do šatny, který je namotivoval k tomu, co následovalo po přestávce.

Značnou dávku adrenalinu dostali diváci ve třetí části. Sparta se nejprve po vyloučení Havlase dokázala dostat na dostřel jedné branky a následně své tažení na vyrovnáním dokonala. O celkové výhře Tatranu nakonec rozhodli pravděpodobně dvě početní výhody, ve kterých se trefili Šimek se Šindelářem. Sparta, která najednou ztrácela, musela rychle reagovat hrou v šesti. Tu nakonec po odloženém vyloučení využil znovu Tatran a minutu a půl před koncem už bylo rozhodnuto. Hosté se sice nevzdávali a po timeoutu ještě upravili skóre na konečných 8:6, nic to však nezměnilo na tom, že tři putují na konto Střešovic.