neděle 10.1.2021
UNYP ARENA
13. kolo

Tatran proti Spartě bodovat nedokázal

Střešovice poprvé v této sezóně okusily, jak chutná hořkost dvou porážek v řadě. Na domácí půdě Sparty podlehly soupeři 9:6.

Pražské derby mezi Tatranem a Spartou se od začátku hrálo v poměrně vysokém tempu. Sparťané se hned v první třetině chopili slova a třemi góly během deseti minut ukázali, kdo je v UNYP Areně doma. Střešovičtí florbalisté se však nehodlali vzdát bez boje. Byl to Martin Šindelář, který dokázal využít hned první přesilovku a na začátku následující třetiny přidat i druhý gól. Tažení Tatranu završil v polovině zápasu Langer a mohlo se hrát znovu od začátku.

Bohužel pro Tatran to byl začátek velmi rychlý, neboť pouhé dvě vteřiny po vyrovnání bylo proti němu nařízeno a také proměněno trestné střílení. Sparta navíc dokázala do konce druhé třetiny navýšit na 5:3.

Začátkem poslední části se Střešovice chlubit příliš nemohou. Slet tří rychlých gólů poslal domácí do pohodlného vedení 8:3. Po timeoutu sice přišlo tatranské probuzení, nicméně veškeré šance na zvrácení zápasu ztroskotaly na brankáři Benešovi, který předváděl skvělé výkony a zaslouženě byl za Spartu vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Poslední naději alespoň na remízu dokázal vzkřísit stejně jako na začátku Šindelář, který tak zkompletoval svůj hattrick. Následovali jej spoluhráči Langer a Sládeček, kteří dotáhli skóre na 8:6. Půl minuty před koncem však přišla poslední rána Sparty, která mířila přímo do prázdné střešovické brány a ukončila zápas na stavu 9:6.