sobota 26.3.2022
STODOLA Aréna Střešovice
. kolo

Tatran si připisuje první semifinálovou výhru

Ženy dnes nastoupily do pražského derby se vztyčenou hlavou. Porazily své soupeřky z Chodova a snížily stav semifinálové série na 1:2. Na hřišti zářila především Lenka Faltusová, která si připsala hattrick.

Po minulém víkendu, kdy se obě derby mezi Tatranem a Chodovem hrály v hale na Jižním Městě, se semifinále přesunulo do Střešovic, kde domácí startovali za nepříznivého stavu 2:0 na zápasy. Od samého začátku třetího utkání však bylo vidět, že domácí jsou odhodlaní nepříznivý vývoj série zvrátit.

Jako první se vedení ujal Chodov. Dvěma vlastními chybami však nabídl Tatranu vyrovnání a následně i obrat. Ještě v první třetině potrestala nepřesnou rozehrávku Lenka Faltusová a ve druhé zase skvěle vyhodnotila situaci Tereza Bystrianská, která místo toho, aby se bezhlavě hnala dopředu přes několik hráček, shodila míček na Prontekerovou, která se nemýlila a poslala Tatran do vedení 2:1.

Na Střešovicích byla vidět chuť hrát a oproti minulému týdnu se zdálo, že na hřišti řádí jiný tým. Celá druhá třetina byla v jejich režii a dá se říci, že zápas rozhodla. V polovině hrací doby totiž přidala svou druhou branku Faltusová, které asistovala kapitánka Eliška Machková. Chodovští trenéři si sice vyžádali oddechový čas, ale kýžené ovoce jim to nepřineslo. Pět minut před koncem třetiny se k rozehrávce postavila Vendula Beránková a nekompromisně propálila vše, co stálo v cestě dalšímu gólu. Dobře mířenou střelou zajistila Tatranu do vedení 4:1.

Do třetí třetiny tedy Chodova ztrácel na své sokyně už tři branky. Tatran ale zůstával i nadále při chuti a na hřišti dominoval. Svou formu ve čtyřicáté sedmé minutě potvrdila opět Faltusová, která po nahrávce Býčkové zkompletovala hattrick a ukázala, že na soupeřky z Jižního Města hrát umí. Střešovický tlak a naději na chodovský obrat zažehlo až vyloučení domácí Pisárové. To sice nebylo potrestáno, ale chvíli po jeho skončení hosté přece jen dokázali snížit na 5:2 a za dalších deset vteřin dokonce na 5:3. Nyní bylo nutné přerušit chodovskou euforii a šanci na báječné vyrovnání timeoutem. Krátká přestávka se Střešovicím nakonec vyplatila. Chodov sice v posledních minutách tlačil, ale výborná Drbalová v domácí bráně žádnou změnu skóre nedopustila, a tak jak držela svůj tým během předešlých zápasů, činila se i dnes. Po nevyužité hře v šesti se tak Tatran může poprvé radovat ze semifinálové výhry a doufat, že právě dnešek odstartoval obrat a šanci na vstupenku do Superfinále.