středa 10.2.2021
Sportovní centrum Řepy
10. kolo

Tatran vrátil porážku Chodovu a upevnil si třetí místo v tabulce

Skvělý výkon dnes předvedl A-tým mužů, který deklasoval Chodov 13:4. Vrátil mu tak porážku z předchozího střetu.

Každý, kdo jen trochu sleduje Superligu, čekal, že se mezi Tatranem a Chodovem odehraje další napínavé utkání. Opak se stal pravdou a domácí Střešovice, které předvedly jeden z nejlepších výkonů sezóny porazily své rivaly v pražském derby vysoko 13:4.

Že v zápase v zápase bude k vidění hodně branek, bylo jasné již po první třetině. Během prvních dvanácti minut šlo o poměrně vyrovnanou hru, i když Tatran vedl 2:1, šance byly na obou stranách. Pak však přišel druhý gól Martina Šindeláře, který odstartoval doslova brankostroj. Skóre se měnilo jak na běžícím páse a zastavilo se až na stavu 6:2.

V druhé třetině Tatran znovu bodoval hned po čtyřiceti vteřinách, po kterých přišlo delší období bez gólu. Když pak po polovině zápasu znovu navýšil Langer, vzal si Chodov oddechový čas. Střešovičtí florbalisté však byli k nezastavení a po druhé třetině nakonec vedli 11:3.

Poslední část už byla proti těm předchozím na branky skoupá. Tatran se s dvěma vstřelenými a jednou inkasovanou nakonec dostal na stav 13:4 a připsal si velmi důležitou výhru, kterou si pojistil průběžné třetí místo v tabulce. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Martin Šindelář, který zaznamenal hattrick a na další dva góly nahrál. Úctyhodné čtyři branky si pak připsal Petr Brauferger a výborný výkon předvedl také brankář Martin Frühbauer.