neděle 9.1.2022
SC Dubina Ostrava
22. kolo

Vítkovice napotřetí poraženy!

Tatran vybojoval veledůležité vítězství proti rivalům z Vítkovic. Pořadí na prvním třech příčkách se nemění a Střešovice dál kontrolují tabulku z vedoucí pozice. Famózní výkon předvedl brankář Jurco.

Do očekávaného utkání mezi Tatranem a Vítkovicemi vstoupili lépe hosté z Prahy, když se po sedmi minutách zapsal do statistik Filip Eliáš. Do konce první třetiny pak z přesilové hry navýšil náskok na dvě branky Šindelář.

I start druhé části vyšel lépe Střešovicím. Po necelé půlminutě skóroval Piskáček a po polovině zápasu už Tatran vedl 5:0. Vítkovicím se sice ještě podařilo jedním gólem snížit, hosté však i nadále udávali tempo hry a do šaten se šlo za jasného stavu 6:1.

V poslední třetině už bylo jasné, že Vítkovice budou muset něco změnit. Proti střešovickému brankáři Jurcovi jim nepomohlo ani stažení na dvě formace. Z dlouhé hry v šesti sice ještě vytěžily alespoň jeden gól, víc jim ovšem Tatran nedovolil.

Střešovice si tak připisují velmi důležité vítězství nad Vítkovicemi, se kterými letos dvakrát padly. Nyní jim do konce základní části chybí ještě čtyři důležité zápasy. Šance a udržení první příčky však vede ještě přes obtížné soupeře.