Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Sparta - Tatran 2:7

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pátek 21.12.2018

Výhra! Po zaváhání s SKV opět porážíme Spartu

Sezóna jako na houpačce v podání mužů pokračuje! Po nečekané ztrátě s SKV a následné výhře nad Chodovem v Poháru znovu přidáváme skalp jednoho z nejlepších celků sezóny Spartou. I tak ale tatranští muži přečkají vánoce na šestém místě.
17., čtvrtek 20.12., Aréna Sparta
Sparta Domácí
2:7
Tatran Hosté
(0:3, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 33. Svatoš, 47. Košir - 3. Kolísko, 6. Kreysa, 15. Pixa, 31. Švéda, 48. Váňa, 51. Tlapák, 58. Pixa, . Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek. Diváci: 252.
Sparta
Beneš (Eckhardt) - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Bína, Marvánek, Pažák, Zeman, Křenek, Svatoš, Burian, Krejča, Časar, Pruner, Veselý
Tatran
Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Mühlfait, Sádlo, Slavík, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Mochan, Pixa, Piták, Švéda, Ullmann, Váňa

Komentář k zápasu

I tentokrát porážíme Spartu a dokazujeme, že na jeden z nejlepších celků letošní sezóny umíme hrát! Hned v prvním zápase sezóny jsme městského soka přetlačili poměrem 6:5 po prodloužení, následně se oba týmy potkaly i v Poháru České pojišťovny, kdy po výhře 8:3 slavil postup právě střešovický celek.

Sparťany letos trápí po celou sezónu jeden jediný tým: tým Milana Fridricha, který s nimi ani jednou neztratil a vždy je porazil. Této výhody jsou si vědomi i ve Střešovicích, svoji herní pohodu po Pohárové výhře nad Chodovem a celkové herní pohodě v zápasech se Spartou chtěli Tatraňáci využít i ve čtvrtek. Již od třetí minuty šli po trefě Jakuba Kolíska do vedení, o pár minut později se po přihrávce kapitána Filipa Ullmanna prosadil Jonáš Kreysa a posunul svůj tým do ještě většího vedení. Pět minut před koncem třetiny přidal hostující celek třetí gól.

I když to tak gólově nevypadalo, domácí Sparťané své vyzyvatele v úvodním dějstvím přestříleli 8:7. O to více může Střešovičáky těšit produktivita proměňování gólů. Ze sedmi pokusů třikrát skórovali. V prostřední dvacetiminutovce se domácí jediným vstřeleným gólem nadechli k obratu, k tomu přispěli v poslední části ještě jednou trefou, na zvrat v utkání to ale nestačilo.

Soupeř v té době již vedl 4:2 a do konce zápasu nastřílel ještě tři branky. Michal Rebro byl po zásluze vyhlášen nejlepším Tatraňákem, z dvaadvaceti střel propustil za svá záda míček pouze dvakrát. Nyní se opět Superliga přerušuje z důvodu vánočních svátků, po nich 30. prosince Ullmannovci opět vyrazí do boje o body, tentokrát s Mladoboleslavskými technology. Vánoce tak Tatranští přečkají na šesté pozici s celkovým počtem devětadvaceti bodů, před sedmou Ostravou mají náskok devíti bodů.

Ohlasy trenérů

Ondřej Kašpárek (Sparta): Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít po sedmnácti kolech čtyři prohry a čtyřicet bodů, tak bych si říkal, že je to moc hezká představa. Musíme si vážit toho, co máme a z posledních dvou zápasů se během pauzy poučit a oklepat. Přeju všem lidem krásné a klidné Vánoce.

Milan Fridrich (Tatran):  Do zápasu jsme nenastoupili moc dobře. Naštěstí soupeř naše chyby v obraně nepotrestal a nám se to naopak podařilo. Ve třetí třetině jsme už hráli naši hru a nepřipustili drama. Děkujeme divákům a soupeři. Přejeme všem krásné svátky.