neděle 16.5.2021
STODOLA Aréna Střešovice
. kolo

Vyrovnání se nekonalo

Střešovice nedokázaly navázat na sobotní vítězství a podlehly soupeřkám 2:1. Chodov tak do příštího utkání získává první mečbol a Tatran odehraje následující utkání pod velikým tlakem.

Nedělní utkání bylo čtvrtým semifinálovým derby mezi Tatranem a Chodovem. Ačkoli se Střešovicím v sobotním zápase podařilo snížit stav série na 2:1, na výhru nenavázaly. Duel od začátku připomínal stylem hry minulý víkend. Chodov se dostal do vedení již na samém úvodu a trvalo velmi dlouho, než byla k vidění další branka. Ačkoli se hra přelévala ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se nedařilo dostat do gólových pozic. Míčky, které prošly skrz obranu likvidovaly brankářky, a tak se hrálo dlouhých čtyřicet pět minut.

Čas ubíhal za hlasitého povzbuzování obou střídaček, které nahrazovalo chybějící fanoušky v hledišti. Ani to však nevedlo ke gólové podívané a druhá třetina uběhla bez změny skóre. Chodovské hráčky si sice zahrály hned dvě přesilové hry, ale nedokázaly je využít.

Další branka přišla nakonec až v poslední části, přesněji v její osmé minutě, kdy Chodov navýšil na dvoubrankové vedení. O deset minut později střešovičtí trenéři vyhodnotili, že je nutné využít oddechového času a přistoupit k riskantní hře bez brankáře. Tu využila již za patnáct vteřin Michaela Mechlová po přihrávce Mariany Býčkové a vrátila Tatran zpět do hry. Do konce zápasu však scházely pouze dvě minuty. I přes veliký nátlak nedokázali domácí přidat vytouženou druhou branku, která by je poslala do prodloužení, a ve Stodole nakonec prohráli s Chodovem 2:1.