neděle 24.1.2021
SH Čajkaréna Olomouc
13. kolo

Ženy A rozstřílely Olomouc

Velmi povedené utkání a stoprocentní víkend za sebou mají střešovické florbalistky. Po sobotním těsné výhře nad Židenicemi si hravě poradily s Olomoucí, kde zvítězily 11:0.

Úctyhodných šedesát šest střel vypustil na olomouckou branku tatranský projektil. V druhém utkání znovu obnovené Extraligy byl Tatran od začátku lepším týmem, i když vzhledem ke konečnému skóre padla první branka poměrně pozdě, po polovině první třetiny. Nakonec se Pražankám podařilo vstřelit do první přestávky ještě dvě branky a zařídit si vedení 3:0.

Ve druhé části se pokračovalo stejně jako v té první. Ačkoli měl Tatran jednoznačnou převahu nedařilo se mu vsítit další branku. Ve dvacáté deváté minutě však bylo proti hostujícím nařízeno trestné střílení, ve kterém se nemýlila Seemannová. Za další minutu ještě přidala pátý gól Lenka Faltusová, čímž zajistila svému týmu poměrně pohodlný náskok 5:0.

V poslední třetině se ukázalo, kdo má naběháno a je fyzicky připravenější. Střešovice se nenechaly uchlácholit vedením a během dvou minut nasázeli Olomouci neuvěřitelné čtyři branky. Za stavu 9:0 bylo o zápasu vlastně rozhodnuto. I když hra se povětšinou odehrávala před brankou domácích, rozhodně se nedá říct, že by se Antalová celý zápas nudila. Olomouc často pohrozila brejkem, ale střešovická gólmanka byla pozorná a po zápase si zaslouženě připsala vychytanou nulu. Deset minut před koncem, zakončila svůj tah za oceněním nejlepší hráčka zápasu Kateřina Seemanová, která zkompletovala hattrick a spolu se dvěma asistencemi zaznamenala hned pět kanadských bodů. Pomyslnou tečkou za utkáním a vlastně i celým víkendem nakonec měla na čepeli Lenka Faltusová, která ve vlastním oslabením upravila skóre na konečných 11:0.