neděle 20.3.2022
SH Jižní Město
. kolo

​Tatran neuspěl ani napodruhé

Střešovické florbalistky nestačily na chodovské protihráčky ani v nedělním utkání a v sérii prohrávají 2:0. Příští týden se derby přesune do Stodoly, kde se Tatran pokusí zvrátit vývoj semifinále.

Druhé utkání mezi Tatranem a Chodovem příliš gólů nepřineslo. Ačkoli hostující Střešovice předváděly od začátku lepší výkon než předešlý den, do velkých gólových šancí se nedostávaly. Naopak brankářka Eliška Drbalová předváděla velmi dobrý výkon a naděje domácích likvidovala.

Po první třetině, která skončila bez jediné branky, přišla na řadu druhá, ve které to dlouho vypadalo, že se odehraje ve stejném trendu. Pět minut před jejím koncem však přišel prohřešek Markéty Prontekerové, oceněný trestem na pět minut, který chvíli před jeho vypršením dokázal Chodov potrestat a dostal se do těsného vedení 1:0.

Posledních dvacet minut se neslo ve stejném duchu jako předchozí dvě třetiny. Skvěle chytající brankářky na obou stranách nedopustily žádnou gólovou radost a obě byly po zásluze odměněny titulem nejlepší hráčka zápasu. Tatran si ještě tři minuty před závěrečným hvizdem vybral oddechový čas, aby mohl naplánovat hru v šesti. Ani ta mu však vytoužené vyrovnání nepřinesla. Naopak. Domácí hráčky vteřinu před koncem pojistily druhou brankou vítězství a v sérii se dostaly do vedení 2:0.