VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 7.5.2018

Tatranky hlásí návrat: z Tigers se vrací Barbora Zabavská

Tatranské ženy udržely extraligovou příslušnost a počítají první posilu do svého týmu. Tou se stává dvaadvacetiletá Barbora Zabavská, pro kterou se po dvou letech jedná o návrat domů.

Tatranky za sebou mají dva náročné ročníky. V tom prvním bojovaly v první lize žen o návrat zpátky mezi elitu, ve druhém roce pak do poslední chvíle věřily v postup do play-off extraligy žen. Ačkoliv šly opačným směrem a místo bojů o pohár sváděly boje o udržení, v extralize žen se představí i od září

Chvíli po skončení sezóny se rozhodl pro konec v týmu trenér Miroslav Vybíral, po prvních ztrátách tým ale počítá i první posilu. Tou je navrátilec Barbora Zabavská. "Vždy jsem věděla, že se do Tatranu vrátím. To, že jsem se rozhodla už teď, je z vícero důvodů: tím hlavním je, že se po odchodu Jardy Jelínka situace v Tigers dost změnila a z mého pohledu ne k lepšímu," vysvětluje dvaadvacetiletá hráčka. 

Jak po prvních diskuzích s vedením Tatranu říká, měla by mít v týmu důležitější pozici, kromě toho na ní bude, aby přetavila své zkušenosti z Tigers a pomohla spoluhráčkám do play-off. "Věřím, že letos nebudeme řešit, jestli se vůbec dostaneme do play-off, ale budeme se v klidu soustředit, abychom ve čtvrtfinále předvedly ten nejlepší výkon a výsledek," říká odhodlaně autorka jedenácti branek a devíti asistencí z již skončené sezóny, ve které její bývalý tým získal bronzové medaile. 

Přestože v Ivanti TIGERS FK Jižní Město měla platnou smlouvu až do roku 2020, problém s návratem domů nebyl. "Do Tigers jsem přestoupila s podmínkou, že se kdykoliv můžu vrátit zpět do Tatranu. Tak jsem tady," směje se. Ačkoliv tým ještě neměl žádný společný trénink, nemůže se Zabavská dočkat. "Už se na to, jak budou tréninky vypadat, a hlavně na holky, nemůžu dočkat." 

Vítej doma, Báro! A hodně štěstí v nové hráčské etapě. 

 
Naši partneři