Tatran Střešovice » Marek Beneš míří do švédské Superligy, kde bude oblékat dres Pixbo Wallenstam!

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pátek 10.5.2019

Marek Beneš míří do švédské Superligy, kde bude oblékat dres Pixbo Wallenstam!

MAREK BENEŠ PŘESTUPUJE DO PIXBA

Útočník Tatranu Střešovice a českého národního týmu Marek Beneš míří po dohodě obou klubů do služeb švédského Pixbo Wallenstam, kde podepsal dvouletou smlouvu. Marek odehrál od roku 2014 celkem 142 utkání v dresu střešovického A-týmu, ve kterých nasbíral úctyhodných 227 kanadských bodů. Na svém kontě má 1 titul s A-týmem mužů z roku 2015, 2 juniorské a 2 dorostenecké. S touto úctyhodnou bilancí odchází Beny na svou severskou misi, která již v tomto případě nebude pouze "na zkušenou" jako v předchozí etapě, ve které spolu s Ondrou Němečkem oblékali na období 6 zápasů dres lišek z Göteborgu.

"Je hrozně těžké tohle psát, v Tatranu jsem strávil víceméně celou moji dosavadní kariéru. Poznal jsem tady strašné množství lidí a kamarádů. Od kluků, kvůli kterým jsem sem jako dítě přicházel, po všechny lidi, co tady hráli během mého působení v Áčku. Prostě můj prozatimní florbalový život = Tatran. Zažil jsem zde mnoho úspěchů, na které budu vždy s radostí vzpomínat. Nejvíce mi utkvěla v paměti sezóna 14/15. Tehdy to byl opravdu šílený víkend. V sobotu se nám podařilo vyhrát na nájezdy v Superfinále, poté následovala oslava titulu a prakticky hned z ní jsem šel na nedělní 5. zápas finále juniorské ligy, který jsme nakonec ovládli také! K tomu se po pár týdnech přidal bronz z MS juniorů a byla z toho těžko opakovatelná sezóna snů," vzpomíná střešovický útočník. "Ještě minulý rok jsem byl přesvědčen, že v Tatranu zůstanu minimálně další 3 roky, a to hlavně ze studijních důvodů, ale tato neúspěšná sezóna mě přivedla k myšlence, že je správný čas udělat další krok, ikdyž pár mimoflorbalových záležitostí hraje proti tomu. Zahraničních možností bylo víc, ale ten červenobílý dres to prakticky ihned rozhodl," říká s nadsázkou Marek Beneš, který je velkým fanouškem fotbalové Slavie. 

Jak již bylo řečeno, Marek Beneš prostředí švédského velkoklubu z Göteborgu dobře zná, a tak je jeho přesun takzvaně na jistotu: "Pro Pixbo samozřejmě hrálo víc věcí. Ať už fakt, že jsem tam už dvakrát byl, odehrál 6 zápasů a většinu týmu tak už znám nebo i samotné atraktivní město. Podmínky, které mi klub vytvořil, jsou solidní a velkou roli hrálo také napojení Pixba na Unihoc, se kterým hraju a budu v tom tak moci pokračovat. Za zmínku stojí třeba také nová hala v Mölnycke, která by se měla v příštím roce otevřít. Těch faktorů bylo samozřejmě hodně a udělaly z toho jednoznačnou záležitost."

V minulém týdnu byl Marek Beneš Petrim Kettunenem nominován do úvodního výběru nového reprezentačního cyklu spolu s Filipem Langerem, Ondrou Vítovcem a Martinem Šindelářem. "Musím říct, že neúspěch z domácího MS mě psychicky i fyzicky poznamenal víc, než jsem předpokládal a v druhé části sezóny jsem se tak nedostal do optimální pohody. Tento problém snad vyřešila dlouhá pauza od florbalu vzhledem k brzkému konci sezóny. Určitě i můj přesun do Švédska mi pomůže ať už jako další impuls pro práci nejen v reprezentaci, tak hlavně zvýšením florbalové kvality kolem mě a herním posunem. Na další reprezentační cyklus se těším a doufám, že toho objezdím víc než třeba minulý rok, kdy jsem se dlouho zotavoval ze zranění kolena."

Marek Beneš se tak po 8 sezonách v tatranském dresu stěhuje směr sever. "Chtěl bych strašně moc poděkovat všem, co se kterýmkoliv způsobem účastnili na mém působení a hlavně co pro mě z Tatranu udělali srdeční záležitost, hlavně pak hráčům ročníku 95 a tátovi, bez kterých bych v Tatranu nebyl. Díky! Ještě bych chtěl popřát štěstí klukům v Áčku. Mají v týmu obrovské množství talentu, kvality a já doufám, že i zodpovědnosti, která bude pro následující roky klíčová. Zároveň věřím, že jsem tatranský dres neoblékl naposledy."

I my samozřejmě Markovi děkujeme za jeho výrazný přínos pro klubovou historii, přejeme mu ve švédské Superlize hodně štěstí a stejně jako Beny věříme, že tatranský dres neobklékl naposledy. BENY, DĚKUJEME!  

 
Naši partneři