Tatran Střešovice » Tatranky zahájily přípravu a zbrojí na novu sezónu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pátek 24.5.2019

Tatranky zahájily přípravu a zbrojí na novu sezónu

Zatímco v poslední sezóně Tatranky dokráčely do čtvrtfinále, v nové sezóně mají ještě vyšší ambice. Tým posílil již o pět zajímavých jmen v čele s Denisou Billou. "Chceme navázat na předchozí sezónu a prezentovat se aktivní hrou," netají ambice trenér Pavel Skazko.

Pavle, loni jste si dali za cíl čtvrtfinále, což se vám podařilo. Ačkoliv je to ještě hodně daleko, nějaké plány už určitě jsou: co je takovou pomyslnou hranicí, na kterou byste se rádi dostali letos?
Uvidíme, co sezóna přinese, ale věřím, že pokud si vše sedne, tak se můžeme porvat minimálně o semifinále. Hlavně ale chceme navázat na předchozí sezónu a prezentovat se aktivní hrou, která bude bavit hráčky i fanoušky.

Kdy tým zahájí letní přípravu a jakou formou bude?
Letní příprava už běží. Krom klasických tréninkových jednotek nás čekají dvě soustředění, Czech Open a jeden zahraniční turnaj.

Na co se chcete v přípravě nejvíce zaměřit?
Nelze asi jmenovat jeden aspekt na který se chceme zaměřit. Od fyzičky, přes zapracování všech nových a mladých hráček, po taktickou a herní přípravu.

Zůstane tým stejný jako loni, nebo dojde ke změnám?

Nějaké změny nastanou. Zpět na Chodov se vrací Hana Ranochová a na hostování do Tigers jde Týna Janglová. Všechny ostatní hráčky se zapojují do letní přípravy.

Zároveň ale do týmu přichází velká zvučná posila Denisa Billá, velký tahoun... Co si od ní slibujete a jak byste ji rád využíval na hřišti?
Uvidíme v průběhu letní přípravy, jaká pozice Denise v naší hře nejlépe sedne. Díky jejím zkušenostem věřím, že dokáže přinést klid v některých vypjatějších situacích během zápasů, které jsme v minulé sezoně ne vždy řešili ideálně. Přestup pro ní nebyl lehkým rozhodnutím, ale nakonec se rozhodla pro nás a jsme za to rádi. 

Billá ale není jedinou novou posilou v týmu. Kdo všechno do Tatranu přichází?
Jisté posily jsou  Tereza Chvátalová s Nikolou Hamerníkovou z Tigers, Lucka Köhlerová z Prague Tigers a Petra Malecká z Chomutova.

To vypadá na poměrně velký kádr...
V loňské sezóně jsme měli velmi úzký tým, tak jsme jej potřebovali rozšířit. Teď je alespoň konkurence a tlak na každý post, což nutí hráčky na sobě ještě více pracovat.

AKTUÁLNÍ SESTAVA TÝMU

Gólmanky:

Eliška Drbalová
Markéta Antalová
Adéla Malkusová
Tereza Humlová

Hráčky:
Adéla Kramperová
Natálie Houžvičková
Monika Zikmundová
Eliška Machková
Adéla Košvancová
Barbora Zabavská
Daniela Reindlová
Karolína Vachušková
Lenka Faltusová
Petra Malecká
Žaneta Reková
Tereza Chvátalová
Denisa Billá
Mariana Býčková
Markéta Žbánková
Markéta Prontekerová
Anežka Viplerová
Tereza Kruberová
Kateřina Svobodová
Kristýna Lexová
Lucie Želízková
Veronika Kopecká
Anna Válková
Liana Matěvosova
Julie Faťunová
Karolína Vlachová
Kateřina Rybínová
Nikola Hamerníková
Lucie Chaloupková
Lucie Köhlerová
Barbora Paletářová

 
Naši partneři