Derby pro Tatran! Na Chodově vyhrál 7:5

Vítězství znamená pro svěřence Milana Fridricha posun na první místo.

Týden po vzájemném duelu ve finále Poháru Českého florbalu se Tatran s Chodovem střetli v dohrávce 22. kola Livesport Superligy a s blížícím se koncem šlo o klíčový duel o konečné umístění.

Jeho úvod patřil domácím, kteří šli do vedení už po 31 vteřinách zásluhou střely Ondřeje Vošty. Tatran ale oplácel stejnou mincí o 4 minuty později, kdy Hodíka překonal Martin Šindelář a srovnal na 1:1. Následně se však prosadil domácí Votava a v 15. minutě navíc proměnil trestné střílení Milan Tichý, díky čemuž vedl Chodov už 3:1. V závěru první části ale Střešovicím stačila půlminuta na vyrovnání. Nejprve se ze středu prosadil Jakub Kolísko a sražený vysoký balon následně poslal do sítě David Šimek.

Krátce po přestávce navíc předvedla první formace Tatranu rychlý ťukec, na jehož konci stál Tomáš Hanák, který poprvé v utkání poslal hosty do vedení. To byl ale na dlouhou dobu poslední gólový moment večera a v průběhu druhé dvacetiminutovky se skóre neměnilo.

Do poslední třetiny si ale svěřenci Milana Fridricha přenesli dlouhé oslabení, když byl Matěj Havlas potrestán trestem do konce utkání za předčasné opuštění trestné lavice před přestávkou a domácí početní výhoda se tak natáhla na necelých 6 souvislých minut. V té sice nejprve na 4:4 srovnal domácí Ondrušek, jen chvíli na to ale vyškolili domácí obranu Adam Tlapák s Jonášem Kreysou a v pokračujícím oslabení vrátili Tatranu vedení. Ten pak navíc přežil další oslabení a krátce po jeho skončení přidal šestý gól krásnou akcí Marek Beneš. V 56. minutě navíc přišla pojistka Tomáše Hanáka do prázdné brány a korekce Ondruška z poslední minuty už tak nic neřešila.

Střešovice uspěli v nejstarším pražském derby poměrem 7:5 a vrátili se na první místo superligové tabulky, kde mají dvě kola před koncem dvoubodový náskok před Mladou Boleslaví. Další utkání je čeká v neděli, kdy doma vyzvou ostravské FBC.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ESA logistika Tatran Střešovice 5:7
branky: 1. Ondřej Vošta, 7. Antonín Votava, 16. Milan Tichý, 44. Tom Ondrušek, 60. Tom Ondrušek - 5. Martin Šindelář, 20. Jakub Kolísko, 20. David Šimek, 21. Tomáš Hanák, 44. Jonáš Kreysa, 49. Marek Beneš, 56. Tomáš Hanák; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:3 + Matěj Havlas TDKU + 4; využití: 1:0; diváků: 454; zásahy brankářů: Karel Hodík 18 - Tomáš Jurco 18; po třetinách: 3:3, 0:1, 2:3