Drama s dobrým koncem. Tatran porazil Ústí a je ve čtvrtfinále poháru

Proti prvoligovému Ústí se Střešovice nečekaně natrápily, postup mezi nejlepší osmičku si však utést nenechali.

Po postupu do finále Poháru mistrů přes Wiler se svěřenci Milana Fridricha vrátili na českou scénu, když se ve středu vydali do Ústí, kde je čekal osmifinálový duel Poháru Českého florbalu. K němu se Tatran vydal s obměněnou sestavou, ve které chyběli Tomáš Jurco, Martin Šindelář, Jakub Boček, Milan Meliš nebo Martin Kisugite. Elitní útok Beneš-Hanák-Havlas v Ústí naopak hrál.

Proti úřadujícímu českému mistrovi si chtěl severočeský tým spravit chuť, když v posledních pěti utkáních 1. ligy padl hned třikrát a přišel tak o první místo v tabulce. V duelu s Tatranem to však zpočátku na nějaký vzdor nevypadalo. Střešovice totiž už v 10. minutě vedly 4:0, na čemž měli podíl dvakrát Jakub Kolísko, Jonáš Kreysa a Martin Čermák. Až poté se domácí družina dokázala zvednout a do přestávky už neinkasovala.

V prostřední části pak začal ústecký odpor. První domácí gól přišel ve 23. minutě z hole Jana Vondrušky a Ústí bylo na koni. Na něm se dokázalo držet celou prostřední periodu a ve 38. minutě navíc snížilo už na dvoubrankové manko zásluhou Martina Horna.

Do pořádných peřejí se pak utkání dostalo v úvodu poslední části. Střešovice sice nejprve uklidnil pátým gólem Matěj Havlas, Ústí však chvíli na to udeřilo dvakrát a snížilo na rozdíl jediné branky. Ve 45. minutě sice opět zvýšil Jakub Klápa, dramatu však Tatran utéct nedokázal. Ve 48. minutě totiž pátý domácí zásah vymyslel opět Jan Vondruška a ve zbylých více jak 10 minutách se dalo čekat nervydrásající rozuzlení.

To nakonec žádný další gól nepřineslo a Tatran tak dokázal uhájit svůj postup do čtvrtfinále. Svěřenci Milana Fridricha se tak na domácí scénu vrátili úspěšně, byť je Ústí dokázalo trápit do poslední vteřiny duelu. Ve čtvrtfinále se Střešovice utkají s lepším z dvojice Liberec - Pardubice.

Florbal Ústí - Tatran Střešovice 5:6
branky: 23. Jan Vondruška, 38. Martin Horn, 41. Jakub Kolstrunk, 43. Radek Kužel, 49. Jan Vondruška - 7. Jakub Kolísko, 8. Jonáš Kreysa, 9. Jakub Kolísko, 10. Martin Čermák, 41. Matěj Havlas, 45. Jakub Klápa; rozhodčí: Milan Baloun - Jiří Jelínek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 404; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 18 - Lev Kliment 20; po třetinách: 0:4, 2:0, 3:2