Junioři zdolali Spartu!

unioři Tatranu dnes doma porazili Spartu 10:5! O svém vítězství rozhodli ve druhé třetině.

JUNIOŘI ZDOLALI SPARTU!

Hráči domácích začali aktivně a drželi se na míčku. První šanci ke skórování dostali už v 7. minutě, kdy bylo proti Spartě nařízeno trestné střílení, které však Jonáš Kreysa neproměnil. Ve 13. minutě se hosté provinili proti pravidlům, kdy byl vyloučen brankář Filip Čermák za bránění ve hře a tuto početní výhodu využil Pavel Sládeček. Radost našich juniorů netrvala však dlouho, hned za minutu totiž Sparta zásluhou Matěje Čermáka srovnala na 1:1. Za dvě minuty se ale opět radovali naši borci. Matěj Havlas procedil míček pod brankářem hostů a zvýšil 2:1. V 18. minutě hrál Tatran opět přesilovku. Potrestán dvěma minutami za blokování hokejky byl Daniel Riley. Sparta však v oslabení srovnala na 2:2. O vyrovnání se postaral Ondřej Hurt. Za tohoto stavu se šlo do kabin po první třetině.

Začátek třetiny patřil opět domácím a ti se dočkali ve 27. minutě zvýšení na 3:2, o které se postaral svým druhým gólem v zápase Havlas. Za minutu to bylo 4:2. Z gólu se mohl radovat David Kolář. O čtyři minuty později naši junioři vedli už o tři branky zásluhou Vojty Klápy. Jenže Sparta za dvě minuty díky Vilému Kavanovi snížila na 3:5. Skvělý výkon domácích ale pokračoval a za minutu znovu slavili gól, který dal Matěj Moravec. Tlak domácích pokračoval a vyústil dalším gólem, který hned minutu po Moravcovi vstřelil Kreysa. Tři minuty poté se trefil k radosti všech domácích fanoušků střelou do růžku Zbyšek Piták a upravil na 8:3.

Do třetí třetiny šla Sparta s přesilovkou při vyloučení Matěje Vavrouška za sekání. Po dvou třetinách Tatran vedl 8:3. Zbytek přesilovky už však Sparta po pár vteřinách poslední třetiny využila zásluhou Martina Remeše. Další přesilovku, kterou Sparta dostala ve 47. minutě, naštěstí pro domácí nevyužila. V 51. minutě se hattricku dočkal Havlas a upravil na 9:4. Pak se skvěle ukázal brankář domácích Vojtěch Šimůnek, který fantasticky zlikvidoval dvě dorážky. Desátého vstřeleného gólu se naši junioři společně s fanoušky dočkali v 55. minutě, kdy se prosadil Jan Faitenhanzl. Minutu nato sice Sparťané díky gólu Matyáše Velce snížili na 5:10, ale domácí si už vítězství pohlídali a spravili si chuť po sobotní porážce s Bohemkou.

Další utkání čeká juniory až v sobotu 15.12., kdy od 20 hodin budou hrát na hřišti týmu FBC Liberec.

Ohlas trenéra týmu PSN Tatran Střešovice Jakuba Menharta: "Oproti včerejšku jsme dokázali rozhodnout zápas ve druhé třetině. Zlepšili jsme pohyb, rozehrávku a proměnili šance. Ve třetí třetině jsme polevili a naštěstí soupeř neproměnil mnoho šancí. Děkujeme soupeři za zápas.