Muži postupují do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu. V Třinci sledovalo zápas neuvěřitelných 623 diváků.

Středeční osmifinále Poháru Českého florbalu ovládli střešovičtí. Druhou třetinu dokázali vyhrát poměrem 0:8 a z Třince si odvážejí postup do čtvrtfinále. Za zmínku stojí 6 bodů Filipa Langera a 5 bodů Petra Brautfergera.

Tatran byl od začátku jasným favoritem. Již od úvodního buli bylo na hřišti vidět, kdo je zkušenějším týmem. Střešovičtí tlačili soupeře a většinu času kontrolovali míček. Po první třetině vedl Tatran 0:3, gólový kolotoč však přišel až ve třetině následující.

Pražané otevřeli skóre druhé třetiny již v první minutě utkání a po následném vyloučení domácích dokázali přidat hned další dva góly. Za stavu 0:7 se rozhodlo Ossiko Třinec pro vystřídání golmana. Čisté konto mu však nevydrželo ani minutu. Na tatranských hráčích byla vidět chuť dávat góly. Druhou třetinu dokázali vstřelit hned osm gólu. Na tabuli tak svítilo skóre 0:11.

Ve třetí třetině bylo jasné, že se Třinec nehodlá vzdát bez boje. Po úvodní tatranské brance přišly dvě třinecké, které nedělilo ani deset sekund. Po několika minutách se však slova ujal opět Tatran a skóroval také dvakrát. Pět minut do konce se ještě ozvali hráči z Třince a přidali třetí branku. Tatranu se podařilo ještě do konce zápasu upravit konečný výsledek na 3:16

Za zmínku stojí i komentáře trenérů, ze kterých je cítit duch Fair-play a vzájemná úcta, celé utkání sledovalo neuvěřitelných 623 diváků.

Komentář domácích Jiřího Kajfosze„Splněný sen. To, proč to vše děláme. Tatran má výjimečné hráče, kteří zaručují skvělou budoucnost pro český florbal. My máme výjimečné hráče, kteří zaručují skvělou budoucnost pro třinecký florbal. Děkuji Tatranu, že do Třince neposlali béčko, ale přivezli největší hvězdy. Věřím, že jsme se odvděčili minimálně skvělou atmosférou a tím, že jsme nedali kůži zadarmo. Díky fanouškům a mému týmu!"

Komentář Hostů Jakuba Menharta„Obrovský respekt soupeřům i fanouškům. Výborná atmosféra, podpora domácích po celé utkání. Třinec byl po celou dobu aktivní a snažil se hrát florbal. Zároveň jsem rád, že jsme si vyzkoušeli hru na míčku a přidali několik pěkných gólů. Ještě jednou díky za utkání.“

Ossiko Třinec - Tatran Střešovice 3:16

branky: 43. Dominik Kupczak, 43. Filip Turoň, 56. Dominik Kupczak - 5. Jonáš Kreysa, 7. Filip Langer, 19. Jonáš Kreysa, 21. Tomáš Navrátil, 23. Filip Langer, 23. Adam Tlapák, 26. Petr Brautferger, 28. Petr Brautferger, 31. Josef Novák, 31. Filip Langer, 38. Filip Langer, 41. Tomáš Navrátil, 48. Petr Brautferger, 48. Jakub Kolísko, 57. Adam Tlapák, 60. Filip Langer; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 623; zásahy brankářů: Michal Franek ?, Jan Piško ?, Martin Šteglík ? - Martin Frühbauer ?; po třetinách: 0:3, 0:8, 3:5;