Tatran Střešovice » Návrat ztraceného syna: Honza Kolísko po roce v Německu opět obleče dres Tatranu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 10.4.2019

Návrat ztraceného syna: Honza Kolísko po roce v Německu opět obleče dres Tatranu

Studoval, poznával novou kulturu. Kromě toho platil Honza Kolísko i za mentora a lídra florbalistů z Bonnu. Až se jeho mise nachýlí ke konci, vrátí se koncem srpna zpět do Čech a znovu obleče dres slavného Tatranu.

I když se loni v létě připravoval dnes již čtyřiadvacetiletý Jan Kolísko s Tatranem, sezónu za Pražany neodehrál. V rámci programu Erasmus odešel na rok do Německa. Studijní pobyt v Kolíně nad Rýnem si zpestřil florbalem, který je zde, jak přiznává, na o poznání nižší úrovní. Kolísko se tak rázem ve florbalovém Bonnu ocitl v dosud nepoznané pozici: svým spoluhráčům předával cenné rady a zkušenosti, kterých má za roky v pražském Tatranu spousty. "Vyhovovalo mi to, líbilo se mi to. Bylo to něco nového, ale popasoval jsem se s tím, byť zde byla jazyková bariéra," přiznává.

Na zahraničním angažmá ho mimo jiné těší i nabyté zkušenosti a nové zážitky: "Zdokonalil jsem si jazyk, i když tam stále nějaká bariéra je, poznal spoustu skvělých lidí a poznal místní kulturu," těší ho. Přesto i nadále zůstával v kontaktu s bývalými spoluhráči ze Střešovic. "Průběžně jsem sledovat výsledky a byl v kontaktu s pár lidmi - při nejmenší jsem měl vždy info z první ruky od bráchy."

Kromě role mentora se na úspěších týmu z druhé ligy podílel i jinak: stal se třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Nutno dodat, že zbylí dva nejproduktivnější spoluhráči odehráli o polovinu více zápasů jak Kolísko. Český florbalista nastoupil v základní části do sedmi duelů, ve kterých si připsal patnáct gólů a třináct asistencí. Pět branek a dvě asistence přidal i ve dvou duelech play-off.

Nyní se spoluhráči táhne tým za vysněným postupem: "Cílem týmu bylo setrvání ve druhé lize, s mým příchodem se ale cíle pozměnily a naší snahou je postup do první ligy," vysvětluje. Plán zatím vychází - Bonn došel až do finále druhé ligy, ve kterém svému sokovi sice podlehl, takže nepostoupil přímo, již o tomto víkendu ho ale čeká baráž s posledním týmem první ligy. V ní by druholigový tým rád rozhodl.

S XPS NA LETNÍ PŘÍPRAVU
A až se jeho čas po sezóně nachýlí ke konci, vrátí se zpět do Česka a po roce opět obleče dres Tatranu. Na prodloužení spolupráce se domluvil s vedením Střešovic, které jeho zájem kvitovaly a opětovaly. "K týmu se připojím pravděpodobně koncem srpna, do té doby budu trénovat individuálně v Německu a jednou týdně s Bonnem," popisuje a dodává, že nový systém letní přípravy, který zavedl Milan Fridrich, mu vyhovuje. "Díky XPS přesně vidím, co mám plnit a jak se připravovat," těší zkušeného matadora, jenž svoji roli v Tatranu ještě neřešil.

Jedno je ale jisté: z původního tria bratrského klanu Kolísků zbude jen duo. Ve Střešovicích zůstal jen Jakub Kolísko, nejmladší ze tří bratří. Nejstarší Jiří ukončil florbalovou kariéru, a že by se všichni tři opět sešli v jednom dresu tak není reálné. "Nijak mě to nemrzí, s Jirkou jsme toho spolu odehráli hodně již od dorosteneckých let, nakonec jsme si zahráli i s bráchou a trávíme spolu hodně času i mimo florbal..." 

NOVÁ ROLE V TATRANU
Honza momentálně studuje předposlední ročník medicíny a kromě role hráče přijal v Tatranu i novou roli. Díky hraní v německých luzích a hájích bude mít novou roli ambasadora Střešovic pro Německo. "Jelikož se mi moc líbí infrastruktura florbalového Bonnu, tak padl nápad pokusit se odstartovat spolupráci mezi vybranými německými kluby a Tatranem a od toho tu budu já, abych vyzjistil co a jak a nápad zrealizoval," odhaluje možnou budoucí spolupráci.

 
Naši partneři