Omlazená sestava uspěla ve Slaném a zajistila postup do 5. kola Poháru

K utkání na půdě divizního Slaného vyslal Tatran omlazenou sestavu, která i díky hattrickům Matěje Čelakovského a Adama Bureše přehrála tým Barracudas 6:2.

Tatran, co by obhájce semifinálové účasti z loňského ročníku, vstoupil do pohárové soutěže ve 4. kole, v němž ho los poslal na půdu divizního celku Barracudas Slaný. K němu trenérský tým vyslal převážně mladíky, kteří tak dostali potřebnou minutáž v rámci dospělého florbalu, jakkoliv se se to domácímu trenérovi v pozápasovém rozhovoru nemuselo líbit.

Z výčtu noviců v sestavě dostal poprvé od začátku důvěru brankář Lev Kliment, před ním se pak kromě zavedených jmen jako Eliáš, Čelakovský či Boček, objevili hráči ročníku 2006 jako například Tomáš Macháček, Matěj Hejzlar, Adam Bureš a další.

Na první gól duelu se čekalo do 13. minuty, kdy se prosadil již zmíněný Adam Bureš a poslal Střešovice do vedení. To v 17. minutě zdvojnásobil z trestného střílení Matěj Čelakovský. Jinak se však žádný ofenzivní jarmark nekonal a i počet střel za prvních dvacet minut 2:7 naznačoval, že o moc víc se toho stát nemohlo.

Ve 28. minutě pak přišla první domácí radost, jenže jednobrankový rozdíl vydržel jen 21 sekund, než ho opět na dvě branky navýšil svým druhým zásahem Matěj Čelakovský. Ten stejný hráč využil ještě do konce třetiny přesilovku, zkompletoval hattrick a posunul Tatran do vedení 4:1.

Nastavený obraz hry pokračoval i v posledním dějství. Na jeho začátku se podruhé v zápase prosadil Adam Bureš a hosté vedli už 5:1, což naznačovalo rekaltivně poklidný konec utkání. Nic na tom nezměnila ani druhá domácí branka, jelikož i tentokrát našel hostující tým rychlou odpověď, když o minutu a půl dokončil svůj hattrick i Adam Bureš. To byl zároveň poslední gólový okamžik utkání, které tak Tatran vyhrál 6:2 a postoupil do 5. kola. V něm se svěřenci Milana Fridricha utkají s Black Angels.

FbC Barracudas Slaný - Tatran Střešovice 2:6
branky: 28. Petr Chvojka, 52. Stanislav Prokop - 13. Adam Bureš, 17. Matěj Čelakovský, 28. Matěj Čelakovský, 34. Matěj Čelakovský, 44. Adam Bureš, 54. Adam Bureš; rozhodčí: Jan Gross - Tomáš Cimrman; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 146; zásahy brankářů: Tomáš Cmíral 11 - Lev Kliment 9; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:2