První místo pro Tatran! Střešovice uspěly v Liberci i Boleslavi

Svěřenci Milana Fridricha vyhráli dva zápasy ve dvou dnech a posunuli se na první místo tabulky.

Z důsledku nahuštěného programu a změn termínů čekaly na Tatran dva superligové duely ve dvou dnech. Nejdříve se obhájce titulu vydal do Liberce, o den později svedl televizní šlágr v Mladé Boleslavi.

S Libercem se Tatran potkal podruhé během šesti dnů, když jej v prvním případě vyřadil ve čtvrtfinále poháru. Na severu Čech ho však čekala těžší práce. Severočeši jsou totiž doma velmi sebevědomým týmem, což potvrdili proti Mladé Boleslavi, kterou dokázali porazit 9:8 a věřili si i na tým Střešovic.

Ty byly ale od začátku lepší a po první třetině vedli 2:1. Během druhé části navíc dokázaly odskočit do vedení 5:1 a vše bylo zalité sluncem. Liberec však dokázal během druhé poloviny prostřední části snížit na 3:5 a před poslední dvacetiminutovkou bylo vše otevřené. Zvlášť, když chvíli po přestávce domácí snížili na rozdíl jediné branky. Tatran si ale pomohl přesilovkou a své vedení si už sebrat nenechal. Další dvě branky v liberecké síti pak znamenaly konečný výsledek 8:4 pro hosty.

FBC Liberec - Tatran Střešovice 4:8
branky: 4. Vojtěch Wiener, 34. Jakub Mádlo, 38. Filip Smutný, 42. Filip Smutný - 14. Tomáš Hanák, 18. Milan Meliš, 21. Matěj Havlas, 29. Marek Beneš, 30. Adam Kučera, 47. Marek Beneš, 48. Jonáš Kreysa, 54. Marek Beneš; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 362; zásahy brankářů: Petr Chlad 26 - Daniel Körber 22; po třetinách: 1:2, 2:3, 1:3

V pondělí se pak Tatran vydal do Mladé Boleslavi, kde ho čekal televizní šlágr v souboji dvou posledních českých mistrů.

Do něj vstoupili podstatně lépe domácí, kteří vedli už v 9. minutě 2:0 a nebyli daleko od třetího zásahu. Jenže místo toho přišla střešovická přesilovka a snížení na 1:2. Chvíli před přestávkou navíc dokázal vyrovnat Jonáš Kreysa a do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Poprvé do vedení šly Střešovice ve 27. minutě zásluhou Tomáše Hanáka, jenže domácí dokázali bleskově srovnat a po dech beroucích 40 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 3:3. Vysoké tempo pak pokračovalo i po přestávce, načež přišla hned dvojnásobná početní výhoda pro Tatran. Tu hosté využili již třetí brankou Tomáše Hanáka a podruhé vedli. Jenže ani nyní se z vedení nemohli radovat moc dlouho, když ihned po návratu z trestné lavice srovnal Martin Tokoš.

Rozhodujícím se tak nakonec ukázal gól Marka Beneše 54. minuty, jehož pas si boleslavská obrana sama srazila za záda Bauera a domácí už ve zbytku duelu marně hledali odpověď na otázku, jak dostat míček za Tomáše Jurca. Střešovickou pojistku navíc do prázdné brány přidal Jakub Kolísko a Tatran se mohl radovat z vítězství 6:4.

To znamená mimo jiné posun na první příčku tabulky, kde mají Střešovice dvoubodový náskok na druhé Vítkovice. Poslední utkání před Vánoci odehrají svěřenci Milana Fridricha v pátek v České Lípě.

Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice 4:6
branky: 8. Milan Tomašík, 9. Ronald Gašparík, 27. Michal Sládek, 48. Martin Tokoš - 17. Tomáš Hanák, 20. Jonáš Kreysa, 27. Tomáš Hanák, 47. Tomáš Hanák, 54. Marek Beneš, 60. Jakub Kolísko; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 4:1; využití: 0:2; diváků: 545; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 11 - Tomáš Jurco 26; po třetinách: 2:2, 1:1, 1:3