Tatran porazil Wiler a je ve finále Poháru mistrů!

Stejně jako v prvním utkání, i nyní zápas v základní části vítěze nepřinesl a o vítězi série tak muselo rozhodnout prodloužení.

Po úvodní remíze 3:3 ve Švýcarsku měly oba týmy stále stejnou výchozí pozici a na vítěze duelu v Řepích tak čekala odměna v podobě postupu do finále Poháru mistrů.

Tatran měl snový vstup do utkání. V něm hosty téměř k ničemu nepustil a v 8. minutě vedl díky dobře sehranému volnému úderu 1:0, když se do kolonky střelců zapsal Martin Kisugite. Ve 14. minutě se navíc po dobrém důrazu trefil i Jonáš Kreysa a bylo to 2:0. Jenže ihned po gólu byl za dohrání situace vyloučen David Šimek a Wiler svojí přesilovkou nepohrdnul. O minutu a pár vteřin později bylo navíc vyrovnáno, když krásnou přihrávku Dudoviče využil Yannis Michael Wyss a nedal Tomáši Jurcovi šanci. Střešovice tak během chvíle přišly o své dvoubrankové vedení a najednou to byl Wiler, kdo byl na koni. V poslední minutě však odmítl vyrovnaný stav Jakub Boček, který ukočnil sérii rychlých protiútoků na obou stranách a poslal domácí znovu do vedení.

Druhá třetina pak přeci jen ubrala na útočné aktivitě obou týmů, když počet střel spadl oproti první periodě o více jak polovinu. Ve druhé dvacetiminutovce to pak byli hosté ze Švýcarska, kdo tahal za pomyslný delší konec provazu. I díky tomu Wiler ve 32. minutě srovnal na 3:3, když se prosadil, na středu nikým nehlídaný, Philipp Niklas Affolter. Následně Wiler nevyužil svoji druhou přesilovku a po 40 minutách tak platil stav 3:3.

Rozhodnout tak měla poslední třetina, ve které se ale skóre ani jednou neměnilo. Vliv na to neměla ani již třetí přesilovka pro hosty, kterou Tatran v čele s Tomášem Jurcem v bráně dokázal ustát a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V něm se Střešovicím vyplatil vytažený presing, když se Wiler nikam nehnal, ale o balonek jej svým důrazem připravil Jonáš Kreysa a z následné akce natáhl z dálky Milan Meliš, jehož rána si skrz bloky hostujících hráčů našla cestu až do sítě a Řepy propukly v euforii.

Svěřenci Milana Fridricha dokázali ve druhém duelu semifinálové série udolat Wiler 4:3 v prodloužení a postoupili do finále Poháru mistrů, v němž je v lednu čeká duel se švédským Falunem s nejlepšími hráči světa v sestavě.

Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 4:3p
branky: 8. Martin Kisugite, 14. Jonáš Kreysa, 20. Jakub Boček, 62. Milan Meliš - 14. Jan David Bürki, 16. Yannis Michael Wyss, 32. Philipp Niklas Affolter; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 873; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 - Yanick Flury 12; po třetinách: 3:2, 0:1, 0:0, 1:0