Tatran Střešovice » Tatraňáci se podíleli na demolici Německa, dohromady přispěli třemi body

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

neděle 2.12.2018

Tatraňáci se podíleli na demolici Německa, dohromady přispěli třemi body

Český národní tým zvítězil nad Německem po velkém boji 10:5, třemi body se do statistik zapsali i tatranští hráči Beneš, Langer, Němeček. Dnes je na programu duel s Lotyšskem.

Již v prvním utkání domácího šampionátu, do kterého čeští borci naskočili, se do historie navždy nesmazatelně zapsali i tatranští borci. Ačkoliv šlo o zápas ve skupině, i v něm se počítá každý bod. Své o tom ví i kouč nároďáku Petri Kettunen, jenž před turnajem prohlásil, že se všichni nominovaní florbalisté představí - finský trenér má v plánu točit v průběhu mistrovství všechny hráče a nehodit zodpovědnost jen na pár vyvolených.

Přesto byl pro Čechy začátek utkání náročný. Němci šli jako první do vedení a až do stavu 3:3 museli domácí dotahovat. Rozdílový gól na 4:3 z našeho pohledu pak vstřelil Marek Beneš, lídr Tatranu a jeho loňský kapitán se zkušenostmi z Pixba. I další dva borci, jenž se v dresu národního týmu prosadili, mají něco společného s Pixbem: nastupovali za něj v loňské sezóně. Kromě Beneše jde konkrétně i o Filipa Langera, kterému nevyšlo hraní za muže v české superlize, a tak hrál tu švédskou. Třetím ze střešovických želízek v ohni byl Ondřej Němeček.

On i Langer zapsali v utkání asistenci, byl to ale právě Němeček, kdo odešel do Švédska před novou sezónou nastálo. Neodešel však znovu do Pixba, ale Linköpingu, kde nastupuje po boku Matěje Jendrišáka. Soupeř hrál přesně tak, jak Kettunen předpovídal - měl sevřenou obranu a Čechy před svoji bránu nechtěl pouštět. 

"Ukázalo se to, co jsme očekávali a úplně dobře jsme se s tím nevypořádali. Přišla nervozita a my dělali spousty laciných a školáckých chyb," vysvětluje pro web Tatranu Filip Langer. Jak přiznává po prvním utkání, "Musíme se zlepšit ve  všech činnostech a já věřím, že se to povede. Utkání bylo s neuvěřitelnou atmosférou, díky za to fanouškům!"

Dnes partu kolem Jendrišáka čeká od sedmnácté hodiny duel s Lotyšskem, to včera podlehlo Švýcarsku 3:7. Ačkoliv ani dnešní bitva nebude minimálně ze začátku utkání procházka růžovou zahradou, český tým by měl v utkání nakonec dominovat. O vítězi skupiny A rozhodne až pondělní bitva Čechů a Švýcarů.

Lotyšsko - Česká republika| neděle 2. prosince od 17:00| O₂ Aréna

 
Naši partneři