Tatran Střešovice » Trenérská posila: do Tatranu míří Jakub Malhocký

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 25.12.2018

Trenérská posila: do Tatranu míří Jakub Malhocký

V souvislosti s personálními i organizačními změnami v klubu, o kterých jsme vás nedávno informovali, dojde na přelomu měsíců ledna a února ke změne na postu hlavního trenéra týmu dorostenců, kterým se od 1. února stane Jakub Malhocký. Podrobnosti o staronové tváři níže!

TRENÉRSKÁ POSILA: DO TATRANU MÍŘÍ JAKUB MALHOCKÝ

Od měsíce února vystřídá v pozici hlavního trenéra tatranských dorostenců Jirku Jakoubka staronová tvář ve střešovických kruzích. Jakub Malhocký, který již v minulosti působil v tatranských juniorských týmech, se vrací zpět na místo činu. Vy si v obsáhlé zpovědi můžete přečíst, jaká byla jeho cesta a co pro něj návrat do Tatranu znamená.

PAUZA A NOVÁ VÝZVA

"Po konci minulé sezóny jsem se rozhodl dát si od florbalu pauzu. Měl jsem před sebou poslední semestr na vysoké škole, začal jsem v nové práci a navíc jsem měl rozjeté projekty mimo ČR. S Kubou Menhartem jsme se několikrát bavili, zda a kdy se k trénování vrátím. Já však s ohledem na svoje časové možnosti věděl, že bych trénování nemohl věnovat tolik času, kolik by bylo potřeba. Teď už mám ale školu za sebou a čekají mě už “pouze” statní zkoušky, které budu skládat v lednu."

"Takže když mi Kuba Menhart zavolal s nabídkou převzít po Jirkovi Jakoubkovi tým dorostenců, neváhal jsem. Samozřejmě  si uvědomuji, že navázat na Jirkovu skvělou práci pro oddíl nebude snadné, ale věřím, že mé dosavadní zkušenosti v kombinaci s vysokým trenérským nasazením mi pomou k tomu, abych se s touto výzvou popasoval. Jsem připravený dát klukům maximum svého času a nasazení tak, aby se dále rozvíjeli, aby je florbal bavil, dál předváděli atraktivní hru a aby se rozvíjeli i osobnostně. Od Jirky i od Kuby cítím velikou podporu. K tomu máme silný a zkušený realizační tým - Marek Poch má skvělé organizační schopnosti, Jonáš Merta už nekolikrát s dorostenci titul vyhrál a Lukáš Langer je juniorský mistr republiky. Navíc vnímám tatranské ročníky 2002 a 2003 jako jedny z  nejlepších, které se kdy v Tatranu urodily. Myslím, že výsledky z posledních let hovoří za vše. Můj cíl je na tyto úspěchy navázat. A to jak výsledkově, tak i co se týče herního a osobnostního rozvoje hráčů." 

NÁVRAT DO KLUBU, KTERÝ MI DAL FLORBALOVĚ NEJVÍC

"Pro mě je to návrat do klubu, který mi dal florbalově naprosto nejvíc. Začínal jsem v pražských Vosách, kde jsem strávil prvních pět let svého florbalového života. Pak se mi ale jednoho dne ozval Ráďa Brázda a na příští tři sezóny jsem zakotvil ve Střešovicích. Strávil jsem tu poslední rok starších žáků a dvě dorostenecké sezóny. Tehdy už někteří z nás dostali hráčské smlouvy a já měl tu čest být jedním z nich. Na konci sezóny 2011/2012 jsem odjel na rok na školu do Ameriky. Když jsem se vrátil, šel jsem do Sparty. Na Tatranu mezi tím kluci obrovsky vyrostli a já vycítil, že by pro mě v sestavě místo nebylo. "

"Stejný rok jsem nastartoval i svou trenérskou kariéru, a to v kunratickém Startu98, kde už tehdy hrál můj bratr, který v současné době hraje za starší žáky Tatranu. Nakonec jsem v Kunraticích odtrénoval 5 sezón. Měl jsem na starosti snad všechny kategorie - od elévů, přes žákyně, až po dorostence a juniory. Před třemi lety do Kunratic přišel Kuba Menhart, který se ujal uvolněné pozice šéftrenéra. Udělal v Kunraticích velký kus práce a my jsme si trenérsky i lidsky hodně sedli. Spolu jsme v jednu chvíli trénovali týmy od starších žáků až po juniory, přičemž jsme dotáhli dorostence až do nejvyšší ligy. Následující sezónu se nám pak povedlo nejenom ligu udržet, ale mám za to, že jsme se i prezentovali herním projevem, za který jsme se nemuseli vůbec stydět."

TRENÉRSKÁ PARTA JE TU SKVĚLÁ

"Tak, jak jsem zatím měl tu možnost proniknout do trenérských kruhů Tatranu, můžu řící že je tu skvělá parta vysoce kompetentních a pro florbal nadšených lidí. Je to pro mne obrovská čest se po sedmi letech do Střešovic vracet do takového kolektivu. Těším se na spolupráci se všemi tatraňáky a tatraňačkami a především pak se svým realizačním týmem a našimi svěřenci. Hodně štěstí do nového roku všem!"

Kubovi děkujeme za otevřenost a přiblížení jeho florbalové kariéry a to jak trenérské, tak hráčské! Přejeme mu, aby se se vzniklou výzvou ve staronovém prostředí popasoval co nejlépe! Ať se daří! :) 

 
Naši partneři