Ženy porazily Boleslav 9:4

Ženy Tatranu zvítězily na chlup stejným výsledkem jako muži a mají osmou výhru v řadě.

Sváteční čtvrtek vyplnily střešovické ženy výjezdem do Mladé Boleslavi, kde se v rámci 10. extraligy postavily místní Florbalové akademii. Ta se před zápasem krčila na předposlední příčce tabulky.

Stejně jako v předchozích utkáních, i proti Boleslavi začaly hráčky Tatranu dobře a už ve 3. minutě vedly zásluhou Simony Korbelářové 1:0. Následné dva slepené góly Nikoly Hermannové a zásah Terezy Bystrianské ve 14. minutě znamenaly luxusní vedení 4:0. To těsně před přestávkou lehce nalomila nejproduktivnější hráčka Boleslavi, Veronika Zittová.

I vstup do druhé části se svěřenkyním Marka Michálka a Pavla Hudíka povedl. Po necelých 3 minutách od úvodního hvizdu zvýšila na 5:1 Mechlová, načež o chvíli později přidala další zásah svým druhým gólem Simona Korbelářová. Gólově pak druhou část, stejně jako tu první, uzavřely díky brance Doležálkové domácí.

Do poslední části tak Střešovice vstupovaly s vedením 6:2 a tento stav se za prvních 10 minut 3. třetiny nezměnil. Až v 51. minutě dokázaly domácí hráčky snížit zásluhou druhé branky Doležálkové a dostaly se na dostřel tří branek. V 55. minutě však opět zvýšila Býčková a ani další snížení z hojejky Zittové nebylo Boleslavi nic platné. O chvíli později totiž osmý střešovický zásah přidala Radka Korbelářová a minutu a půl před koncem dokonala hattrick její sestra Simona.

Tatran tak zvítězil již poosmé v řadě a nadále zůstává na třetí příčce. Další 4 asistence si připsala Kateřina Seemannová, která je s 15 gólovými přihrávkami nejlepší v celé soutěži. Další utkání odehrají Střešovice už v sobotu, kdy uzavřou první polovinu základní části proti Bulldogs.

MITEL Florbalová akademie MB - PSN Tatran Střešovice 4:9
branky: 20. Veronika Zittová, 34. Barbora Doležálková, 51. Barbora Doležálková, 57. Veronika Zittová - 3. Simona Korbelářová, 9. Nikola Hermannová, 12. Nikola Hermannová, 14. Tereza Bystrianská, 23. Michaela Mechlová, 24. Simona Korbelářová, 56. Mariana Býčková, 58. Radka Korbelářová, 59. Simona Korbelářová; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Eva Klementová -9 - Monika Šolleová 14; po třetinách: 1:4, 1:2, 2:3;