Humlová Tereza, Janglová Kristýna - Reková Žaneta, Višvanderová Natálie, Reindlová Daniela, Lisová Aneta, Zikmundová Monika, Válková Anna, Viplerová Anežka, Zabavská Barbora, Marko Karolína, Houžvičková Natálie, Matěvosova Liana, Faťunová Julie, Vlachová Karolína, Faltusová Lenka, Rybínová Kateřina, Kramperová Adéla

Sestava Florbalová akademie MB

Dupčáková Jana - Vrlíková Markéta, Kotzurová Denisa, Lacková Jana, Žurková Romana, Zuzaníková Alena, Káčová Veronika, Šromotová Kateřina, Grossová Viktória, Tomšová Veronika, Kajfoszová Pavla, Hudáková Kristína, Hudáková Paulina

Tatranky bojovaly s FBC Ostrava až do konce!

Po úspěšném výjezdu na půdu Liberce, ze které Tatranky přivezly 2 body za výhru v prodloužení, zavítaly do STODOLA Arény Střešovice v rámci 5. kola Extraligy žen florbalistky FBC Ostrava. Ty před sezonou vyhlásily jako cíl sezony titul a utkání tomu od prvních minut odpovídalo.

V první třetině se hrálo ve velkém tempu a přesto, že po většinu byly na míčku hráčky z Moravy, i Tatranky si dokázaly vypracovat zajímavé příležitosti. Skóre otevřela v osmé minutě Paulína, a chvilku na to měly ostravské hráčky takřka dvouminutovou výhodu dvojnásobné přesilovky. V té však paradoxně prchla Lenka Faltusová, která po faulu jedné z hostujících hráček zahrávala trestné střílení, které však bohužel neproměnila. Naopak to byly soupeřky, které trestaly a 51 sekund před první sirénou zvýšily na 2:0.

Ve druhé třetině už byla dominance Ostravanek na hřišti znát o poznání více a do poloviny zápasu přidaly další 3 branky. Na 1:5 z pohledu Tatranu snížila Žaneta Reková, která využila přesilovku. Ani pak se ale gólostroj soupeřek nezastavil a ve 35. minutě to bylo již 1:9. Hra byla vzápětí přerušena z důvodu zranění Romany Žurkové, které tímto přejeme brzké uzdravení!

Ve třetí tempo hry poněkud opadlo, ale i tak oba týmy nabídly pohledné akce a hlavně se začaly prosazovat i tatranské hráčky! V úvodu třetiny se trefia do černého nejlepší střelkyně domácích Daniela Reindlová, která snížila na 2:9. Na další branku Ostravy z hole Markéty Vrlíkové dokázaly Tatranky opět odpovědět, když 10 minut před koncem utkání vstřelila třetí branku domácích a svou branku druhou v utkání  Žaneta Reková. Po trefě Kateřiny Rybínové dokázaly Tatranky využít výhodu 4 proti 3 a po přihrávce Daniely Reindlové završila hattrick Žaneta Reková! Na závěrečných 6:11 snížila svou druhou brankou v utkání Daniela Reindlová, a podtrhla tím dobrý výkon Tatranek ve třetí třetině!

Další utkání čeká Tatranky opět na domácí palubovce, když v rámci CELOTATRANSKÉHO FOCENÍ vyzvou v sobotu 6. října v 19:45 další ostravský celek v nejvyšší soutěži žen - Florbal Vítkovice

Děkujeme všem fanouškům za dnešní skvělou podporu! Na viděnou za týden ve Stodole!

Komentář trenéra domácích p. SkazkaChtěli jsme s Ostravou hrát aktivně, což se nám po celý zápas dařilo. Soupeř ovšem ukázal větší zkušenosti a chladnokrevnost v zakončení. Musím holky pochválit za odmakaný zápas od začátku do konce a odměnou nám byla třetí třetina, kdy to tam začalo konečně padat i nám. Přejeme zraněné hráčce Ostravy brzký návrat na hřiště a šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra hostí p. RobenkaDo 36. minuty velmi solidní představení a spousta pěkných gólů. Od přerušení utkání jsme se na hřišti už jen toulali, zatímco soupeř s chutí bojoval o lepší výsledek. Takové třetí třetiny jako v posledních dvou utkáních už si nesmíme dovolit.