Sestava FbŠ Bohemians

Fialová (Fišerová) - Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Vostracká, Staňková, Volkmannová, Böhmová, Šnebergrová, Vaníčková, Urbanová, Přerostová, Chalušová, Suková, Vatahová, Škardová, Havlová, Košťálová

Sestava Tatran Střešovice

Drbalová (Ranochová) - Reková, Machková, Prontekerová, Reindlová, Lisová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Zabavská, Marko, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Kramperová

Branky a nahrávky: 25. Staňková (Urbanová), 57. Přerostová (Staňková), 57. Mašková - 35. Reindlová (Zabavská), 49. Reková (Houžvičková). Rozhodčí: Barbora Beranová, Lucie Hejnová. Diváci: 84.

Tatranky v Plzni ztratily vedení i tři body a prohrávají

Tak to není dobré. Skazkovy svěřenkyně jely na půdu Plzně coby papírové favoritky, dopomoct k výhře jim měla i skutečnost, že Plzeň během šesti utkání ani jednou nevyhrála. Nakonec to dopadlo přesně opačně: Plzeňští slaví první výhru v extralize, Tatranky si připisují třetí prohru v řadě.

Ani tentokrát to nevyšlo. Tatranky vstoupily do fáze sedmi utkání, ve kterých mají šanci minimálně pětkrát bodovat. Přesto hned na úvod ztratily šanci na body, když nezvládly utkání s nováčkem ligy a zároveň posledním celkem tabulky Plzní. Dle slov trenéra Pavla Skazka šlo o nejhorší výkon v této sezóně. Tatranky sice zvládly oslabení, zároveň ale neskórovaly v přesilovce. I tak ale domácí brankářku Fialovou zahrnuly v první třetině celkem čtrnácti střelami.

S ani jednou ale plzeňská gólmanka neměla tak velký problém, aby míček nechytila. V pětadvacáté minutě šli domácí do vedení, když se prosadila nejproduktivnější hráčka týmu Nikola Staňková. Střešovické hráčky se nenechaly zahanbit a o deset minut i ony skórovaly. Tím taky třetina skončila, stavem 1:1. Přestože šly Skazkovy svěřenkyně v deváté minutě poslední dvacetiminutovky do vedení na 2:1, šlo o jejich poslední brankový počin. Soupeřky se vytáhly před domácím publikem dvěma góly a rozhodly zápas ve svůj prospěch.

A zatímco pro Plzeň šlo o první výhru, pro Tatranky se jednalo již o třetí prohru v řadě. Přesně za dva týdny se můžeme těšit na pořádné derby o Prahu 6 a STODOLA Arénu - Střešovice změří své síly s druhým nájemcem haly Panthers

Vít Procházka (Plzeň): Obrovské drama až do konce, vyhrát mohl kdokoli. Fanoušci nás dnes hnali k parádnímu výkonu, celý tým dnes odvedl dobrou práci. Snad bude mít první vítězství pozitivní dopad na naši psychiku a budeme už bodovat častěji. Děkuji skvělým divákům i pořadatelům a také oběma týmům za atraktivní zápas v hezké atmosféře.

Pavel Skazko (Tatran): Dnes jsme podali jednoznačně nejhorší výkon v této sezóně a bohužel se to odrazilo i na výsledku utkání. Mrzí nás ztráta bodů, ale musí to pro nás být ponaučení a impuls do dalších důležitých utkání, které nás teď čekají. Gratulujeme Plzni za zápas a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech. Děkujeme naším fanouškům, kteří celý zápas neúnavně fandili, přestože dnes mnoho radosti z naší hry neměli.