sobota 23.1.2021
Sportovní centrum Řepy
20. kolo

Nepovedený závěr utkání stál Tatran dva body

Ačkoli měli střešovičtí florbalisté většinu času převahu, neustáli samotný závěr utkání a v prodloužení prohráli 3:4.

Tatran se v dnešním utkání musel obejít bez tří velkých opor. Na soupisce nebyl k vidění Pánek, Vítovec ani brankář Kříž, a tak museli v trenéři v sestavě improvizovat.

Ačkoli bylo hned na začátku k vidění několik akcí, hra byla značně opatrnější, než jsme od Tatranu zvyklí. Po několika neúspěšných pokusech dokázal otevřít skóre Matěj Havlas, který byl ve správnou chvíli na správném místě. Po první brance se pokračovalo v předem nastaveném tempu.

Až téměř v polovině utkání přišel další gól. Bohužel pro domácí právě do jejich branky. Vyrovnaný stav však vydržel pouze do vyloučení hráče hostujícího celku a Tatran šel opět do vedení. I Liberec dostal šanci v podobě přesilové hry. Stejně jako ta předešlá ale dopadla lépe pro Tatran, za který skóroval v oslabení Filip Langer.

Zlom přišel až v poslední třetině. Liberec nejprve dokázal snížit na 2:3. Těsný výsledek vyostřil utkání a začalo padat jedno vyloučení za druhým. Deset minut před koncem přišel první větší výbuch emocí a hra na dvě minuty pokračovala ve čtyřech hráčích na každé straně. Během této hry sice nastala další strkanice ve střešovickém brankovišti, tentokrát však bez postihu. Zásadní se pak stalo vyloučení Filipa Langera sedm minut před koncem, které dokázal Liberec potrestat a stav utkání vyrovnat. Tatranu sice byla nabídnuta ještě jedna přesilová hra, ale tu už nedokázal využít. Frustrace v závěru utkání nakonec poslala na lavičku hned tři střešovické hráče, což se promítlo v prodloužení. Tři domácí hráči na ploše nedokázali zabránit pěti hostům ve vstřelení branky, a tak dnes berou z utkání jen jeden bod.