úterý 28.9.2021
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Střešovický A-tým je i nadále stoprocentní!

Mužům se podařilo předvést proti Chodovu koncentrovaný výkon a v úterním utkání berou jasnou výhru 8:4. Jsou tak jediným superligovým týmem, který má v tabulce plný počet bodů.

Ve svátečním utkání čekal na Střešovice nelehký soupeř. Chodov a Tatran jsou odvěkými rivaly a od začátku bylo jasné, že střet nabídne dobrou podívanou. Duel byl od samého začátku velmi vyrovnaný a na první úspěšnou střelu se čekalo až do samého závěru první třetiny, kdy v rychlém sledu nejprve skóroval Chodov a vzápětí vyrovnal Tatran. Poměrně krátká doba pak dělila i branky následující. Střešovice, které ve druhé třetině dostaly hned v úvodu šanci v podobě přesilové hry, se dopustily přestupku a na řadu přišel proměněný nájezd hostů. Jejich vedení však bylo opět okamžitě smazáno vyrovnávací trefou Milana Meliše a o dvě minuty později, skvěle nacvičenou standardkou strhl skóre na svou stranu Jonáš Kreysa. Do konce třetiny ještě zbývalo dlouhých šestnáct minut, které sice byly přerušeny hned třemi vyloučeními, na stavu se ovšem nic nezměnilo.

O vítězství Tatranu definitivně rozhodla třetí perioda, která opět dokázala, že závěry utkání jsou jeho doménou. Domácí nejprve v páté minutě dokázali vstřelit hned dvě branky, které dělilo pouhých třicet vteřin a následně dvě vteřiny před vypršením přesilové hry navýšit na 6:2. To už Chodovu začínalo téct do bot. Jeho naději vzkřísilo vyloučení z řad červenočerných a také jeho následné potrestání. Poté následovala divácky velmi atraktivní pětiminutovka, ve které už museli domácí přejít do hry v šesti. Prázdnou branku nejprve využil Petr Brautferger a následně i Martin Čermák, pro nějž to byla premiérová superligová trefa. Tatran sice mezi oběma góly do nehlídané chodovské svatyně ještě jednou inkasoval, nicméně stav se změnil pouze kosmeticky a může se radovat z výhry 8:4. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Jakub Kolísko, který je autorem hned dvou střešovických branek.

Tatran si tak po úterním utkání připisuje opět plný počet bodů a je jediným týmem z mužské Superligy, který doposud neztratil. Tabulce vévodí po pěti utkáních a prodlužuje svou vítěznou šňůru. Další utkání s opět pražským a velmi obtížným soupeřem ho čeká již tuto neděli, kdy vyzve Spartu.