Sestava Tatran Střešovice

Tlapák, Kreysa, Mühlfait, Kolísko Jan, Sádlo, Sládeček, Kolísko Jakub, Langer, Frühbauer, Havlas, Kříž, Novák, Kafka, Meliš, Brautferger, Pánek, Švéda, Šindelář

Sestava FBC Liberec

Kopecký, Klucho, Kárník, Bitman, Valeš, Kološ, Leksa, Hejduk, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Böhm, Kořínek, Hrůza, Světlík, Janota

Branky a asistence: 12. Filip Langer (Švéda), 22. Matěj Havlas (Kolísko), 39. Martin Pánek (Sádlo), 42. Petr Brautferger (Langer), 52. Milan Meliš (Pánek), 53. Jakub Kolísko (Meliš), 55. Matěj Havlas (Sádlo), 56. Jakub Kolísko (Kreysa), 60. Filip Langer, 60. Filip Langer (Pánek) - 1. Jan Světlík (Kárník), 7. Vojtěch Hejduk (Dlesk), 44. Jakub Kárník (Ferdan); Rozhodčí: Čížek - Laštovička

I přes vlažný vstup do zápasu bere Tatran 3 body!

Tatran se po neúspěšném vstupu do zápasu dokázal vschopit a Liberec poráží poměrem 10:3. Z vyostřeného utkání nakonec musel odjet do nemocnice zraněný Šindelář.

Zápas pro Tatran nezačal dobře. Liberečtí se do 7. minuty dokázali prosadit hned dvakrát a na byli hřišti lepším týmem. Naštěstí ve 12. minutě přišla první vlaštovka v podobě domácí branky, která byla sice také do konce 1. třetiny poslední, ale odstartovala obrat utkání.

Necelé 2 minuty po začátku prostřední části přišlo vyrovnání, a bylo vidět, že na hřiště přišel z domácí kabiny jiný tým. I přes to, že gólové šance probíhaly na obou stranách, Tatran pomalu ale jistě získával hru na svou stranu. Ve hře 4 na 4 přišla vytoužená branka Martina Pánka, který poslal svůj tým do vedení.

Pravý kolotoč však nastal až ve 3. třetině. Ve 2. minutě Tatran navýšil skóre na 4:2, načež Liberec dokázal ještě zareagovat a snížit na 4:3. Po ošklivém zranění nejúspěšnějšího střelce Tatranu Martina Šindeláře, pro kterého do haly musela přijet sanitka, přišel střešovický brankostroj. Během následujících pár minut se totiž domácí hráči zapsali do statistik hned pětkrát a jasně tak otočili zápas na svou stranu. Vyostřený zápas vygradoval v menší roztržku, ze které si odnesl osobní trest Milan Meliš. Naštěstí pro Tatran žádné vyloučení Libercem potrestáno nebylo, a tak mohli domácí přidat ještě 2 branky a upravit skóre na konečných 10:3.

Milan Fridrich (Tatran Teka Střešovice) - Dnes od nás vlažný vstup do zápasu až teprve branka na 0:2 nás dostala do správné zápasové teploty. Od té chvíle práce celého týmu a společné nasazení pro nás dnes znamenalo důležité tři body. Děkují týmu, soupeři a divákům.

Filip Hanžl (FBC Liberec) - Velká škoda, že jsme nebyli v možnostech odehrát celé utkání tak, jako v první třetině. Zraněnému hráči domácích přeji rychlé uzdravení. Dík za zápas.