Dorostenci jsou ve čtvrtfinále MČR!

O víkendu 2.a 3.4. se ve sportovní hale Jedenáctka odehrála osmifinálová skupina A, ve které nechyběli dorostenci Tatranu Střešovice. Ve skupině se střetli s týmy FBC Go Go Plzeň, Florbal Ústí a FBC Liberec. Podrobnější informace naleznete níže v článku.

V prvním zápase se dorostenci střetli s partnerským týmem FBC Go Go Plzeň, který ve svou divizi vyhrál před Ústím o jeden bod, takže síla soupeře byla znát minimálně z tabulky příslušné divize. V prvních minutách zápasu byla nervozita z důležitosti utkání znát, ale tu v 9.minutě uklidil pod tribuny diváku Marek Pixa, který po skvělé přihrávce Ondry Řezníka vymetl pavučinku plzeňského brankáře (1:0). Fanoušci Tatranu Střešovice nestihli ani pořádně oslavit první vstřelený gól zápasu a už byl v síti druhý! Po vyhraným buly přichází přihrávka od Filipa Langera na číhajícího Jana Wojnara, který zasazuje druhý hřebíček a v 9minutě a 13 vteřině svítí na tabuli stav 2:0. Na střídačce se probudila pohoda, což klukům rozvázalo ruce. Krásné kombinace a kreativní řešení herních situací byl zážitek nejen pro fanoušky, diváky a rodiče hráčů, ale i pro trenéry. Schylovalo se ke konci třetiny a Marek Pixa přidává třetí gól do brány soupeře po přihrávce kapitána týmu Matěje Kurella (3:0) . Jak se říká „Povolit a přitáhnout“, tak během 7 vteřin po vstřelení gólu se měnilo skóre, protože vzápětí vyhrává buly Jan Wojnar, který přihrává na nepokrytého Matěje Havlase a ten skóruje (4:0)!

Druhá třetina nám nabídla spoustu zajímavých kombinací, která občas skoačily na holích soupeře, ale nepodařilo se soupeři tyto chyby trestat, abychom se museli strachovat o výsledek a nezkoušet si další a další herní kombinace. Než se soupeř nadechl ke snížení stavu, tak Jakub Kolísko navýšil stav na 5:0. Poté se nenechal soupeř zahanbit kanárem a vstřelil své první 2 góly zápasu, pod kterými se podepsali hráči Petr Majer a Michael Brabec. Na dva vstřelené góly soupeře odpověděl Martin Remeš, který po neuvěřitelné kombinaci s Michalem Novým a Markem Mochanem navýšil stav zápasu na 6:2.

Ve třetí třetině se soupeř už ničeho nezmohl a tak Tatran dominoval. Čtyř gólovou třetinu započal Šimon Fišer a následovali Jan Wojnar, který skóroval hned dvakrát, a Filip Langer. Na konci zápasu svítilo na světelné tabuli stav 10:2. Nutno dodat, že k tomuto skvělému výkonu pomohl brankář Tatranu Střešovice Matěj Zloch, který předvedl fantastické zákroky.

Hodnocení zápasu Filipem Langerem: "Myslím, že to byl po celý zápas koncentrovaný a odmakaný výkon. Super bylo, že jsme si vyzkoušeli nové věci, což nás posunulo dal."

Tatran Střešovice vs. FBC Go Go Plzeň 10:2 (4:0; 2:2; 4:0)
Tatran Střešovice střelci: Jan Wojnar 3x, Filip Langer, Marek Pixa 2x, Martin Remeš, Matěj Havlas, Jakub Kolísko, Šimon Fišer

Po tomto zápase si kluci zvedli sebevědomí a začali si věřit na míčku, což nám pomohlo do druhé utkání, ve kterém nás čekal soupeř z Ústí. Jestli jsme očekávali silu soupeře z Plzně, tak síla Ústí byla cítit široko daleko. Junioři Tatranu se s tímto soupeřem potkali v semifinálové sérii a bylo vidět, že Ústí má svou kvalitu. Ondra Řezník, který si zahrál proti Ústí už ve zmiňované semifinálové sérii, se Ústí nezalekl a otevřel skóre zápasu po přihrávce Jakuba Kolíska, čímž ukázal svým spoluhráčů, že se nemají čeho bát – 1:0. Ústí snížilo z hole Martina Fuchsiga na 1:1, ale hned odpověděl tatranský střelec Marek Pixa 2:1. Soupeř opět našlo sílu na odpověď a Mikuláš Krbec srovnal stav na 2:2. Odhodlání a bojovnost tatranských byla tak velká, že i po druhém srovnání nesložili zbraně, ale začala tatranská bouře! Jak to vůbec začalo? Asi takhle: 11:49 Tomáš Váňa, 11:55 Ondřej Řezník, 12:06 Jan Wojnar, 13:18 Jakub Kolísko a v posledních 3 vteřinách třetiny tatranští v 6 hráčích rozehrávají standardní situaci z rohu a jako 6.hráč přibíhá přes celé hřiště střelec Marek Pixa, který dostává žabičku od Michala Nového do brankového prostoru a nekompromisně zakončuje! Během 3minut a 11 vteřin dorostenci vstřelili 5 gólu a bouře byla dokonána výsledkem 7:2 po první třetině!

Druhá část se nesla uspokojením tatranských a Ústí začalo hrát, což přineslo snížení, o které se postaral Jiří Günther – 7:3. Ve třetí části se dorostenci ještě nesli v duchu uspokojení, ale když přišlo opětovné snížení soupeře (Martin Fuchsig 7:4), tak se tatranští probudili a opět začali diktovat tempo hry, což přineslo ovoce. Ve 12 minutě navýšil skóre Ondřej Řezník, který vsítil i 10.gól v posledních 8 vteřinách zápasu. Svůj první gól v osmifinále zaznamenal i Jan Kerzel, který se podepsal pod 9.gól do sítě soupeře. Tatran vyhrál svůj druhý zápas v poměru 10:4 a zapisuje si 6 bodů do osmifinálové tabulky, což znamenalo postup do finálové skupiny MČR. Abychom nezapomněli, tak pod tímto skvělým výsledkem se podepsal brankář Tatranu Střešovice Vojtěch Šimůnek, který svými skvělými zákroky držel svůj tým.

Hodnocení zápasu Ondrou Řezníkem: "Do utkání s Ústím, jsme vstoupili velmi dobře a vstřelili první gól, který nás nakopl. I přes vyrovnaný začátek třetiny jsme nepřestali hrát naší hru. A nastříleli jsme 7 branek. Druhá třetina přinesla uspokojení a z naší strany nejhorší třetinu kvalifikace. Jen díky Vojtovi v bráně jsme obdrželi pouze jednu branku. Třetí třetinu jsme odmakali jako tým a v poklidu dokráčeli pro důležité vítězství."

Tatran Střešovice vs. Florbal Ústí 10:4 (7:2; 0:1; 3:1)
Tatran Střešovice střelci: Jakub Kolísko, Marek Pixa 2x, Ondřej Řezník 4x, Jan Kerzel, Tomáš Váňa, Jan Wojnar

V neděli čekal dorostence poslední zápas s týmem FBC Liberec. Do třetího zápasu šli kluci s tím, aby si užili atmosféru, zkusili si různé situace do Play Off. Trenér tak udělal nevídanou věc, když v 6té minutě 1. třetiny odvolal brankáře aby si hráči zkusili situaci 6 na 5. Jediné co klukům tak nějak chybělo byla komunikace na hřišti. Společně trenéři tedy vymysleli, že až kluci přijdou ze hřiště na střídačku, tak budou hrát slovní fotbal, aby se rozpovídali. To moc nepomohlo, a tak začali povídat počet slov, které u nich na hřišti zazněli a lajna s nejmenším počtem slov si měla udělat 20 angličáků. Tím se kluci už konečně ve třetí třetině rozpovídali a bylo to znát. Nakonec zvítězili 11:6 a postoupili z druhého místa, díky zaváhání Bohemky, do finálové skupiny MČR.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 6:11 (1:3; 1:6; 4:2)
Tatran Střešovice střelci: Jan Wojnar 2x, Marek Pixa, Jakub Kolísko 2x, Petr Husťák 2x, Tomáš Váňa 2x, Marek Mochan

Zhodnocení osmifinálových zápasů trenérem dorostenců Jiřím Jakoubkem: „Zápasy jsme si všichni užili jako tým. Naše kreativita byla úžasná. Pokud zapracujeme na komunikaci po celou dobu zápasu a důrazu v osobních soubojích, tak můžeme uspět i v play off.“

Dorostenci postoupili do finálové skupiny MČR ze 2.místa a ve čtvrtfinále narazí na brněnské Iteligence Bulldogs Brno, kteří se umístili na 3.místě osmifinálové skupiny B. Kluci se s brněnskými hráči už letos potkali a to na předsezonním turnaji G2 Cup, kde s Bulldogs remízovali 3:3. Z toho plyne, že dorostence v sobotu čekají 2 výborné čtrvtfinálové zápasy, které se odehrají v 9:30 a 15:30 ve sportovní hale Jižní Město!

Čtvrtfinále MČR: Tatran Střešovice vs. Bulldogs Brno

1. kolo // SH Jižní město // 9.4. // 09:30
2. kolo // SH Jižní město // 9.4. // 15:30

Bude pokračovat tatranský express i po sérii s Bulldogs Brno do dalších vyřazovacích částí finálového turnaje? Přijďte podpořit dorostence v boji o postup do další části Play Off!